Rus senatör: Türkiye daha egemen, bağımsız ve nüfuzlu bir ülke

Ferec Celilov Avrupa şampiyonu oldu

Omid Shokri Kalehsar: Trump yönetiminde ABD Avrupa’nın doğalgaz tedarikçisi olabilir

Giorgi Lomsadze: Not all roads lead to Georgia

Hırsımız bir nevi gözümüzü kör eder

Gündem 28 Haziran 2017
327

İstemek başarmaya yeter mi diye sorarsanız tabii ki de yeter derim. Lakin istemek öyle basit bir eylem değildir, birşeyi ne kadar isterseniz o kadarını elde edersiniz. Yani isteyip de birşeyi elde etmediyseniz yeteri kadar istememişsinizdir demektir.

Hırs, azim ve yılmamak bizi arzumuzu gerçekleştirmeye götürür. Hırslı ve azimliyseniz yılmanız çok az bir ihtimal teşkil eder aslında.

Hırsımız bir nevi gözümüzü kör eder. Ufkumuzu genişletir. Hedefe doğru daha hızlı aynı zamanda doğru ve sabırlı kararlar almamızı sağlar. Hırsımız bizi besler ve imkansıza ulaştırır. Hırslıysanız sınır tanımazsınız ve bu başarının temel anahtarıdır.
Azim irademizi güçlendirir, çünki azimliyseniz kararlısınız demektir ve istediyinizi başaracaksınız. Yılmamaksa biz TÜRK-lerin doğuştan kazandığı bir güçtür. Ee cihan yıkılsada, TÜRK yılmaz ne de olsa.

Eğer birşeyi gerçekten istiyorsanız onu elde ede bilirsiniz, istemek her zaman kafidir sadece isteme seviyenize bakar. Gerçekten isterseniz hırsınız ve azminiz sizi herşeye ulaştıra bilir. Hayat güzel arkadaşlar. Gayemiz olmalı bu hayatda. İsteklerimiz ve hedeflerimizle süslemeliyiz dünyayı – tabii ki bunları başararak. Kimse hayatımıza renk katacak değil yada arzularımızı gerçekleştirecek değil. Hayat bir sanatdır ve ressamı sizsiniz. Herkesin hayatı kendi eseridir. Eserinize kimsenin müdahele edip değiştirmesine izin vermeyin! Sevgilerimle Nigar İslamlı

Yorumlar