Mehmet BOZKUŞ: Afganistan Sonrası Yeniden Şekillenen Dünya ve Oluşacak İttifaklar 1

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu neden Londra’da?

Paçlara və hökm et prinsipi

Ermeni basınından Demirtaş “sevinci”: Cumhurbaşkanı olursa Türk-Ermeni ilişkileri iyileşir mi?

Hasan Oktay: Ermenistan’da darbe mi iç savaş mı

Ermenistan 8 Aralık 2020
134
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

kafkassam ailesine Erivan’dan katılan Silva Toroyan’ın Ermenistan Cumhurbaşkanı Arman Sarkisyan anamuhalefet lideri mi oldu https://kafkassam.com/ermenistan-cumhurbaskani-arman-sarkisyan-anamuhalefet-lideri-mi-oldu.html
yazısı başka Ermenistan olmak üzere bir çok yerden ilgi ile okunmuş, bazı eleştiriler de almıştı.

Silva Toroyan, özet ile Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyanın Mosakova seyahati esnasında yaptığı görüşmelere temas etmiş ve bir teknokrat hükümetinin kurulması ve bu hükümetin ülkeyi seçime götürmesini söylemişti. Aynı şekilde Ermenistanın 2. cumhurbaşkanı Robert Koçaryan da katıldığı bir tv programında bu görüşü tekrar tekrar ifade etmişti. Eski başbakanlardan Vazgen Manukyan etrafına topladığı 17 siyasi parti ve sivil toplum örgütü ile gerçekleştirdiği mitinglerde de sık sık bu fikri dillendirmektedir. Yine Ermenistan’da yeni oluşturulan “vatan kurtuluş hareketi” 5 Aralıkta yapılan mitingin ardından Paşinyanın evine doğru yürüdü. Yolda sloganlar atan grup salı günü yani bu gün saat 12’ye kadar başbakan Paşinyana istifa etmesi konusunda çağrıda bulunmuştu.
Paşinyan ise bütün bu çağrıları cevapsız bırakarak iktidarını devam ettirmek istiyor.

Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan anamuhalefet lideri gibi çalışmaya devam ediyor. Bu gün eski Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ile görüştü. Basına kapalı gerçekleşen görüşmede Paşinyanı devirme planlarını görüşüldüğü muhtemeldir. Sadece Armen Sarkisyan değil tüm eski siyasiler Paşinyanı devirmek için harekete geçtiler. Dün kafkassam sitemizde Ermenistan kurucu Cumhurbaşkanı Levon Ter Petrosyanın ikazını yayınlamıştık. Petrosyan sadece postmodern bir darbeden değil iç savaştan bahsediyor. Ermenistan zor günler geçiriyor. Rusya sessizce Ermenistan’da darbenin önünün açarken bu sorunlar üzerinden Güney Kafkasyaya yerleşmenin yolunu arıyor.
Dr Hasan Oktay
kafkassam

Yorumlar
İlginizi Çekebilir