KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Türkiye
  4. »
  5. Hasan Oktay: Balkanlar Soros ve Türkçe

Hasan Oktay: Balkanlar Soros ve Türkçe

Hasan Oktay Hasan Oktay - - 8 dk okuma süresi
398 0

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Afrika gezisi dönüşü uçakta gazeteciler ile yaptığı sohbette Soros’un Balkanlar’daki faaliyetlerinden bahsetti. Cumhurbaşkanı haklı zira Balkanlar Türkiye için oldukça önemli bir coğrafya. Ayrıca Erdoğan’ın da önem verdiği bir coğrafya. Mesela Erdoğan cezaevinden çıktıktan sonra 15 gün Balkanlar’da oldu ve hatta partiyi burada kurmaya karar verdiği bile söylenir. İstanbul merkezli Osmanlı devleti aynı Zamanda bir Balkan imparatorluğudur. “Deldi Roma’nın kalbini mızrak ile Hunlar” sözü basit bir marş sözü değil tarihin en gerçekçi hakikatidir. Yani Balkanlar Osmanlı öncesi de Türk yerleşim sahasıdır ama bu gün geldiğimiz noktada Balkan Türklüğü can çekişiyor ve Erdoğan da bu manzara karşısında adeta çaresiz. 1914 Osmanlı’nın Balkanlar’ı kaybetmesi ve peşinden de yıkılmasının acı tarihidir. Yüz yıldır elimizden çıkmış topraklar hüzünlüdür ve Balkanlar Sorosun fetönün at oynattığı coğrafyaya dönmüştür. Türkiye Balkanlar’da Sorosa yeniliyor be buna çanak tutanlar ise Türkiye’de hala el üstünde tutuluyor. Soros iliklerimize kadar işlemiş bir zihniyetin bir mikrobun üreticisidir. Erdoğan açıktan Sorosu hedef alması Balkanlardaki tehlikenin boyutlarının ne kadar ürkütücü olduğunu göstermesi açısından son derece önemlidir. Ama bu gidişle Balkanlar kaybedilecek bunu kimse Erdoğan’a söyleyemiyor.

Soros Fetö el ele

Fetönün muhterem Hocaefendi olduğu dönemlerde gariban Anadolu esnafı bu canavarın eline teslim edildiği zamanlarda hepimizin malumu bir sirk tiyatrosu oynanıyordu. Adı Türkçe olimpiyatları idi ve iki Türkçe şarkı ezberletilmiş zavallı çocuklar şehir şehir gezdirilerek halk adeta donuna kadar soyuluyordu. Hükümet yetkililerimiz bu törenlerde ön planda gözükebilmek için adeta birbirini çiğniyordu. Türkiye’yi Erdoğan değil Fetö yönetiyordu adeta. Davul Erdoğan’ın boynunda tokmak Sorosun fetönün elinde Amerikan jazzı çalıyorlar bize de bak bu Türkçe diyorlardı. Bütün dünyaya Türkçeyi yayıyoruz diyerek te Anadolu esnafını halkını adeta haraca bağlamışlar Türkçe eğitim yapıyoruz bakın işte ne güzel Türkçe şarkı söylüyor öğrenciler diye de sirk maymunu zavallı çocukları şehir şehir dolaştırıyorlardı. Ama hiç bir yerde Türkçe eğitim yapmıyor, her yerde İngilizce eğitim yapıyorlardı. Yani Esnafımızdan topladıkları paralar ile İngilizceyi dünyanın her yerine yayıyorlardı. Bu ne yaman çelişki değil mi. Türk’ten Türkçe dünya dili eğitim dili yapılıyor diyerekten para toplayıp emperyalizmin dili İngilizce eğitim yapıldı. Amerikalıların İngilizlerin gidemediği yerlere Soros Fetö taktikleri ile girilmiş oldu.

Tuvalete imam atayan Fetö YÖK’ü unuttu mu

Türkiye’yi Soros ile birlikte adeta parselleyen Fetö kendi yönetim sistemini her yere uyguladı. Atadığı imamlar ile paralel devletini kurdu. Peki tuvaletlere bile imam atayan Fetö Yüksek öğretim kurumuna imam atamayı unuttu mu. Bu mümkün mü hayır mümkün değil. Peki siz hiç YÖK’ te Fetö operasyonu yapıldığını duydunuz mu hayır yapılmadığı İçin duymadık. Peki niye yapılmadı bu sorunun muhatabı tabii ki biz değiliz. Önümüzdeki günler bu soruyu çok daha detaylı soracağız.

Ama Soros’un Fetö ile uyguladığı yöntemlerin hala işlediğini, hala devlette çok güçlü olduğunu Erdoğan Afrika dönüşü sarfettiği cümlelerde şifreleri veriliyor. Balkanlar’da Türkiye Soros ile baş edemiyor. Türkiye ne yapsa Soros ile baş edemiyor. Çünkü hükümetin mücadele yöntemini ve organlarını işin başında Soros ve Fetö belirledi. Onun İçin mücadelede başarı yok ve Erdoğan feryat ediyor. 2016 yılında Soros Fetö YÖK’te bir yönetmelik çıkarttı ve hala uygulanıyor. Hükümetin bundan haberi yok. Ne diyor bu Fetö tuzağı yönetmelikte yurtdışında Türkçe eğitim yapılamaz. Erdoğan’ın bundan haberi var mı olsa anında kaldırır Soros ile mücadelede çaresizliğini dillendirmezdi. Fetö Türkçe olimpiyatlarına bu milleti kandırmak İçin ne diyordu Türkçe eğitim yapıyoruz peki yapıyormuydu. Tabii ki hayır. Peki bu yasağı niye çıkarttı işte bu soruyu Erdoğan Balkanlar sorumlusu yakınlarına sormalı. Alacağı cevap yok çünkü onlarda bilmiyor. Soros Fetö Türkçeyi yasaklatarak kendilerine yeni alanlar açtılar. Balkanlar’da Türkçe yoksa Türk’te Yök. Balkanlar’da var olmanın yolu Türkçeden geçer. Osmanlı öncesi Türkler Türkçeyi unuttukları İçin yok oldular. Şimdi Yök Soros Fetö eli ile Türkçe eğitim niye yasaklandı Erdoğan daha iyi anlar sanırım.

Soros fetö hala güçlü mü yoksa

Evet Soros hakkında yapılan onca yoruma rağmen Erdoğan’ın müşteki olmasına rağmen Soros zannedildiği gibi güçlü değil ama hala Fetö ile Balkanlar’da etkili. Çünkü Soros Fetö işbirliği ile hükümete çıkarttırdıkları kanunlar yönetmelikler maalesef hala geçerli. Siz bu yönetmelikleri uyguladığınızda Sorosun Fetönün ekmeğine yağ bal sürmüş ve onları beslemiş oluyorsunuz. Sorosun fetönün faaliyet için elini kokunu kımıldatmasına gerek yok ki. Balkanlar’da Türkçe eğitim yapamıyorsunuz Maarif vakfını kurdunuz ama Fetö okulları gibi İngilizce eğitim yapıyor Fetö diyor ki biz de İngilizce eğitim yapıyorduk size ne gerek var. Bu kafa ile sadece Balkanlar’ı değil tüm Türk dünyasının İslam alemini sorosa Fetö ye teslim ediliyor. Erdoğan boşuna çırpınıyor Türkçe dünya dili diye YÖK’teki o yönetmelik değişmediği sürece de Soros Balkanlar’da Soros heryerde Fetö ile güle oynaya Türkiye’yi sıkıntıya sokacak. Neyse ki Türk milliyetçileri var ve mücadeleye devam ediyorlar. Erdoğan’ın yakın çevresi de bol sıfırlı maaşlara talim ediyorlar.
Hasan Oktay

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir