KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Güney Azerbaycan Milli Uyanış Hareketi Ankara’da önemli görüşmelerde bulundu

Güney Azerbaycan Milli Uyanış Hareketi Ankara’da önemli görüşmelerde bulundu

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
328 0

GAMOH Genel Başkan Yardımcısı sn. Elyar Makuyi ve GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi sn. Ramin Abdullahzade son günlerde Türkiye’nin başkenti olan Ankara şehrinde kritik görüşmelerde bulundular.

MHP Genel Başkanı sn. Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi, Ülkü Ocakları Genel Başkanı sn. Olcay Kılavuz beyefendi, MHP İstanbul Milletvekili sn. İsmail Faruk Aksu Beyefendi, MHP Antalya Milletvekili sn. Prof. Dr. Mehmet Günal Beyefendi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi Türkiye Temsilcisi sn. Dr. Hasan Oktay Beyefendi ile ayrı ayrı görüşen GAMOH yetkilileri İran ve Güney Azerbaycan’ın gündemi ile İran’ın son olaylarını, ayrıca bölgedeki gidişatı, Afrin Harekatını, İran’ın Zeytin Dalı Harekatına karşı tutumunu, GAMOH Genel Başkanı sn. Dr. Mahmudali Çehreganlı’nın Türkiyemize giriş yasağının kaldırılması ve Türk Dünyasının son durumuyla ilgili konuşup, iştişarede bulundular.

Ayrıca GAMOH 2017 Çalışma Raporuna ait derginin özel sayısını bu görüşmede başkan ve vekillerimize sundular.

GAMOH Genel Başkan Yardımcısı sn. Elyar Makuyi ve GAMOH Yönetim Kurulu Üyesi sn. Ramin Abdullahzade Beyefendiler Ankara görüşmelerinden önce Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk’ün anıtı ve Azerbaycan Cumhuriyetinin kurucusu Mehemmed Emin Resulzade’bin mezarlarını ziyaret edip, saygıda bulundular.

GAMOH teşkilatı Güney Azerbaycan Milli Uyanış Hareketini, İran’daki 40 milyon Türkleri tüm dünyada temsil eden köklü ve güçlü teşkilattır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir