KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Güney Azerbaycan Milli Azatlık Cephesİnden Türkiyeye destek

Güney Azerbaycan Milli Azatlık Cephesİnden Türkiyeye destek

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
364 0

Güney Azerbaycan Milli Azatlık Cephesinin Türkiyenin Teröre karşı başlattığı ZEYTİN DALI operasyonuna destek bildirisi
Türkiye Cumhuriyeti devletinin uluslarası hukuk ve birleşmiş milletler teşkilatı şartının 51.maddesi olan meşru müdafaa kapsamında aynı zamanda terörle mücadile amacıyla başlattığı “ZEYTİN DALI” operasyonunu Türkiye’ninin hakkı ve haklı mücadelesi olduğuna inanmaktayız. Suriye’de yaşanan iç savaş fırsatını kullanarak Türkiye sınırında yuvalanmaya ve terör estirerek toprak işgalinde bulunmaya çalışan P.K.K terör örgütünü kanlı savaşlardan beslenen bir yapı olarak görmekteyiz.

İran sınırları içerisinde yerleşen Güney Azerbaycan topraklarının batısında p.k.k terör örgütünün uzantısı olan Pjak, Azerbaycan tarihi toprakları ve Azerbaycan Türklerini hedef almaktadır.

Türk ordusu bugün eşsiz bir özveri ve cesaretle sadece Türkiye değil, bölgenin güvenliğini temin etmektetir.Türk ordusu terör ve tehditle toprakları işgal edilmekte olan tüm etnik grupların güvenliği sağlamayı üstlenmiştir.

Güney Azerbaycan Milli Azatlık Cephesi olarak Türkiye’ni Türk Dünyasının kalesi olarak görmekte Türkiye’ye karşı her darbeyi Türk dünyasının hedef alındığına inananmaktayız.

İran hükümetinin de Güney Azerbaycan’da barınmalarında büyük rolü olan P.k.k’nın fırsatçılığının karşısını alan tek güç bugün Türkiye Cumhuriyetinin şanlı ve şerefli ordusudur.

Güney Azerbaycan MİLLİ Azatlık Cephesi olarak ordumuza “Türk ordusuna “başlattığı yeni sınır ötesi operasyonda insanlık ve Türklüyümüz adına şükran ve desteklerimizi sunmaktayız ve arkalarında olduğumuzu belirtmekteyiz.
Güney Azerbaycan Milli Azatlık Cephesi
28/01/2018

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir