KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. FETÖ ve Bahar söylemleri

FETÖ ve Bahar söylemleri

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 3 dk okuma süresi
349 0

1- 15 Temmuz 2016 gecesi FETÖ nün ve sahiblerinin püskürtüldüğünü, ancak bir muharebeyi kazanmanın veya kaybetmenin zaferi kazanmak veya kaybetmek anlamına gelmeyeceğini,düşmanın bırakın yok edilmesini mücadelenin yeni başladığını, çok vaktimizin olmadığını, yaralı düşmanın çok daha tehlikeli oldunu yazmıştım.

2- FETÖ nün 15 Temmuz’da hasar alan unsurlarını yeniden dizayn ettiğini, kuyruğunu bırakan kertenkele misali açığa çıkan ve artık işe yaramaz gördüğü kısımlarını devletin önüne attığını,bu kısımlarla devleti oyaladığını ve geçtiğimiz Kasım ayı başı itibariyle karşı hareketlere başladığını yazmıştım.

3- Her ezoterik örgütte görülen gelecekten haber ve gün verme mevzuuna, FETÖ nün ebced hesaplarıyla başladığını bu tarih verme mevzuunda ,kendileri için önemli gördükleri tarihlerle ilgili mesajlar verdiğini yazmış ,Zaman gazetesinin gülen çocuk reklamının ilk yayın tarihi olan 5 Ekim 2015 ten 9 ay 10 gün sonrasının 16 Temmuz olduğunu,bu tarihten 9 ay 10 gün geçtikten sonra ulaşılan 27 Nisanın Gülenin doğum günü olduğunu eklemiştim.

4- Geçtiğimiz hafta başlayan ve FETÖ’nün pek çok unsurunca dile getirilen “bahar geliyor” söylemi boş ve tesadüfi bir söylem değildir. Batı başkentlerinin (ABD/Alman) FETÖ ile icraya koyacakları plan üzerinde varılan mutabakatın dışa yansımasıdır.

5- Sözde müttefiklerimiz olan NATO komutanlarının FETÖ yanlısı açıklamalarından sonra geçtiğimiz hafta Alman dış istihbarat şefi Bruna Karl’ın 15 Temmuzun arkasında FETÖ’yü göremedik açıklaması ; bizde icra edilecek planda masadayız anlamına gelmektedir. Bu ittifak ilişkisinden ilk anlamamız gereken FETÖ’ye yapılan operasyonlara rağmen örgütün batı başkentlerinde hala ittifak yapılabilecek gücünün olduğunun değerlendirilmesidir. Yani FETÖ’ye karşı yapılan operasyonlar beklenen sonucu vermemiştir;örgütün kuyruğuyla savaş örgütle savaşla sanılmaktadır.

6-Daha önce uzun uzun yazdım.Ancak anlaşılamadığını düşündüğümden, tarihe not düşmek için daha önce yazdıklarımla bu işin nereden geldiğini ve nereye gideceğini kısacaca yazdım. Düşmanın nasıl bir plan icra edebileceği ayrı bir analiz mevzuudur. FETÖ, bahar söylemleri, örgütün ezoterik dili, Haçlı unsurlarının açıklamaları birlikte değerlendirildiğinde bugüne kadar ciddi olmayanlarada artık ciddi olmakta fayda var derim.

Mehmet Fatih Eryılmaz

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir