KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Eşcinselleri IŞİD değil ABD katletti!

Eşcinselleri IŞİD değil ABD katletti!

Hasan Oktay Hasan Oktay - - 8 dk okuma süresi
333 0

Eşcinselleri IŞİD değil ABD katletti!
ömür
İnkâr etmiyorum, Komplo teorilerini yadsımam. Ancak Muhammed Ali’nin cenaze törenine katılmak için ABD’ye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini törende konuşturmayan ABD’lilere çok kızması ve ardından Florida eyaletinin Orlando kentinde eşcinsellerin gittiği bir gece kulübüne düzenlenen saldırıda en az 50 kişi ölmesi arasında bağ kuran hastalıklı zihniyeti anlayamıyorum. Buna benzer bir başka teoride, Ankara yönetiminin Washington’a özel birliklerini Menbec kentini kurtarma operasyonuna katılmak üzere göndermeye hazır olduğunu, bunun yerine Amerika ya Suriyeli Kürt milisleri desteklemekten el çekmesini önerdiği, ancak Amerika’nın bu öneriyi reddetmesinden sonra bu eşcinsellerin öldürüldüğü olayın patlak verdiği iddia ediliyor.
Bu iddia sahiplerinin dayanağı ise eylemi gerçekleştiren Ömer Sıddiki Metin’in Afganistan Türkü olması. Bu kadarına pes doğrusu! Afganistan’dan göç etmiş bir ailenin oğlu New York’ta 1986 yılında olarak dünyaya gelen 29 yaşındaki saldırgan Ömer Sıddiki Metin, Florida’nın Port St Lucie kentinde yerleşik. Uluslararası güvenlik firması G4S’te paralı asker olarak çalıştığı belirlenen Ömer Sıddiki Metin’in ateşli silah kullanma ruhsatı bulunuyor ve 10 Eylül 2007’den bu yana G4S çalışanı. G4S güvenlik şirketi Türkiye’de de faaliyet gösteriyor. G4S çeşitli sektörlere özel danışmanlık, teknoloji ve adamlı güvenlik çözümleri ile yüksek güvenlik gerektiren her alanda faaliyette. Yani içimizde!
Şirketin kendi internet sayfasında yer alan bilgilere göre; Türkiye operasyonuna 1990 yılında başlayan G4S; Ocak 2009 itibariyle 4250’ün üzerinde güvenlik elemanıyla, 300’den fazla müşterimizin 350’ nin üzerinde işyerinde, güvenlik alanında kaliteli hizmet vermektedir. 4 Bölge Müdürlüğü ve 28 ofis ile hizmetini devam ettirmektedir. Ofislerinin bulunduğu bazı iller şunlardır: Adapazarı, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Muğla, Manisa, Mersin, Tekirdağ. Bkz. (http://www.g4s.com.tr/tr-TR/) G4S çalışanı Ömer Sıddiki Metin’in, FBI tarafından iki kez gözaltına alındığı ve serbest bırakıldığı saldırı sonrasında açıklanan bilgilerden. Bir uzman bu gözaltıların Ömer Sıddiki Metin’in ülkedeki radikal dinci İslamcı örgütlere sızmasının kolaylaştırması için yapılabileceğinin altını çiziyor.
Ömer Sıddiki Metin’in gerçekleştirdiği iddia edilen eylemle ilgili bazı ayrıntılar kafa karıştırıcı. Nedir bu kafa karıştıran ayrıntılar? Sözde Orlando’da 50 kişiyi katleden saldırganın, eylemden çok kısa bir süre IŞİD’e bağlılık yemini etmesinin operasyon sonrası güvenlik birimince açıklanması, terör şüphesiyle saldırganın iki kez ifadesinin alınması ancak daha sonra soruşturmaya son verilmesi, ABD vatandaşı ve özel bir güvenlik şirketinde çalışması, FBI bağlantısı, ayrıca eylemi başlattığında sadece havaya ateş açması ve gece kulübündekileri rehin alması. Bu süreçte sadece kulüpteki görevli koruyuculara ateş açtığı biliniyor. 02.02’de (TSİ 09.02) gece kulübü baskını başlatan saldırgan 05.00’a kadar herhangi bir öldürme olayını gerçekleştirmiyor. Asıl ölümlü vukuat ise 05.00 civarında Özel Silahlar ve Taktikler Birimi SWAT timinin operasyon başlatmasıyla yaşanıyor. Operasyonun başlamasıyla birlikte eşcinsellerin katledilmesi gerçekleşiyor. Gün ağardığında; resmi rakamlar ölü sayısını 50, yaralı sayısını da 53 olarak veriyor.
Bu anlaşmalı eylemdir, ancak anlaşmalı eylemi gerçekleştiren G4S çalışanı Ömer Sıddiki Metin’in, eylemin son safhasından plandaki değişiklikten haberi yoktur. Bu eylem Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) başkanlık seçim süreci tüm hızıyla devam ederken, ırkçı söylemleriyle tanınan Cumhuriyetçi Parti’nin muhtemel başkan adayı Donald Trump’un işine yaramıştır. ABD derin devletinin Donald Trump’a küçük bir seçim kıyağıdır. Donald Trump seçim kampanyası süresince; İslam’ın Amerika’da kökünün kazınması, Müslümanların Amerika’dan atılması, Müslümanların Amerika’ya girişinin yasaklanması gerektiğini söylemişti.
Ancak bir iddia var ki hiçte yabana atılamaz. Gerek ABD’deki Katolik gerekse Protestan kiliselerinde yoğunluk gösteren pedofili ve eşcinsellik, her iki kilisedeki bazı din adamları rahatsız ediyor. Hatta eşcinsel papaz ve pastörlerin cinsel eğilimlerini ve tercihlerini açıkça ifade etmeleri, Kilise’nin “Kutsal Bakire Meryem Ana” doktrini ile temelden çelişiyor. Haziran ayında, dünyanın pek çok şehrinde ‘Gay Lezbiyen Gurur Ayı’ olarak kutlamaları yapılmasına kilise içindeki eşcinsel muhalifi din adamları pek sıcak bakmıyor. İşte bu eşcinsel muhalifi din adamlarının Florida eyaletinin Orlando kentinde eşcinsellerin gittiği gece kulübünde yaşanan eylemi organize ve finans etmiş olabilecekleri konuşuluyor. Orlando şehrinin %61.10`u beyaz, %26.70`i Afrika uyruklu, %1.43 Asya uyruklu, %0.34 Avustralya uyruklu, %25.82`i diğerleridir. 2000 yılında yapılan sayıma göre şehrin %75.43`ü İngiliz, %16.60`ı İspanyol, %1.93`ü Avrupa-Afrika karması, %1.33`ü Fransız ve %0.99`u Portekizlidir. Kentin etnik yapısı kadar din ve mezhep yapısı da çeşitlilik göstermekte. Florida eyaletinde farklı din ve mezheplerden oluşan gruplar ve oranları şöyle; Hristiyan, %81,Protestan, %54,Baptist, %19,Metodist, %6,Presbiteryan, %4,Episcopal, %3,Lutherci, %3,Pentecostal, %3,Diğer Protestanlar, %16,Katolik, %26,Mormon, %1,Yahudi, %4,Diğer Dinler, %1,Ateistler, %14
IŞİD’in resmi sitesi el Amak, Arapça ve İngilizce yayınında Orlando’daki gece kulübünü hedef alan saldırının bir IŞİD savaşçısı tarafından düzenlendiğini duyursa da, Felluce, Rakka, Halep ve Menbic’te sıkıştırılan ve kuşatılan örgütün, kıtalararası eylem yapan bir örgüt imajında kendisini göstermeye çalıştığı söylenebilir. Bu nedenle FBI patentli eşcinsellerin katledildiği eyleme sahip çıkmıştır. Olayın aslı budur efendim!

Ömür Çelikdönmez
Twitter:@oc32oc39
omurcelikdonmez@hotmail.com

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir