KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Türkiye
  4. »
  5. Ertan Simiçi: Yenilikçi Türk Hareket Partisi Taziye Mesajı

Ertan Simiçi: Yenilikçi Türk Hareket Partisi Taziye Mesajı

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
255 0

6 Şubat sabahı merkez üssü Kahramanmaraş’a bağlı Pınarcık ilçesi ve çevre iller başta olmak üzere neredeyse tüm güneydoğu Anadolu’yu saran bölgede meydana gelen depremler, tüm dünyayı derinden üzdü.
Bu tür doğa olayları karşısında her zaman dünyanın yardımına koşan Türk milleti, bugün dostlarının yardımına ihtiyacı vardı. Yetkili kurumların resmi açıklamaları ve yardım çağrıları sonrasında, tüm dünyada olduğu gibi Kosova’da da yardım çalışmalarına ivedilikle başlanıldı.
Kosova Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve Başbakanı, deprem bölgesine arama kurtarma çalışmalarına destek olmak amacı ile Kosova Savunma Bakanlığına bağlı birimleri gönderme kararı aldı. İlk ekip bu akşam yola çıktı. Diğer yandan ise sivil toplum kuruluşlarımız maddi ve ayni yardımlarda bulunmak amacıyla, çeşitli kesimlerle bir araya gelerek, yardım ve destek kampanyalarını başlattı. İnanıyoruz ki kısa zaman içerisinde bu yardımlar ilgili birimlere ve kurumlara teslim edilecektir.
Yaşanan bu üzücü gün karşısında Kosova halkı ve Kosova Türk toplumu, Türkiye Cumhuriyetinin ve Türk milletinin yanında olduğunu farklı açıklamarla ifade etmiştir. Bugün gerçekten hepimiz zçok üzgünüz. Türkiye’nin bu kara gününde Türk halkının acısına ortak olmak için dualar ediyoruz. Tüm Türk milletine geçmiş olsun dileklerimizi iletmek istiyorum. Hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum. Temennimiz enkaz altında kalan insanların bir an evvel kurtulması, yaşam kaybının artmamasıdır. Özellikle de bu zor ve soğuk hava şartları altında görevlerini yapan tüm çalışanlara ve vatandaşlara rabbimiz kolaylıklar versin. Allah yar ve yardımcınız olsun.
Yenilikçi Türk Hareket Partisi
Genel Başkanı
Ertan Simiçi

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir