Körfəzdə yeni “tanker müharibəsi” başlayır?

Kurtları seven Rus işadamı, Türklerin desteği sayesinde internetin yıldızı oldu

AVRUPA KOMİSYONU BAŞKANININ MEŞRUİYETİNİ TARTIŞABİLİRİZ… AMA ŞİMDİ DEĞİL!

ABD yeni savunma sekreter vekili Mark Esper

Ermenistanda tutuklamalar devam ediyor

Ermenistan 31 Mart 2019
59

Kafkassam yazarı Ani Hakobcanyan Erivan’dan 29 Martta yazdığı yazıda Ermenistan’da rüşvetten tutuklamalar başladı
başlığını atmıştı. Ani yazısında “Ermenistanda tutuklamalar devam ediyor Başbakan Nikol Paşinyan iktidara geldikten sonra geçmiş dönem ile hukuki hesaplaşmalar başladı. İkinci cumhurbaşkanı Robert Koçaryanın tutuklanmasından sonra hemen her devlet bürokratik makamlarında ciddi anlamda temizlik başlamış oldu.
Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi, dün Kotayk bölgesi Genel Yargıtay Mahkemesi hakimi Gagik Deboyan’ın tutuklandığını doğruladı.

Ermeni Basında Kotayk Bölge Yargıtay Yargıcı Gagik Deboyan’ın büyük bir rüşvet alma suçundan tutuklandığına dair söylentiler vardı. 54 yaşında olan Heobyan, 1999’dan beri mahkemede çalışıyor. Önümüzdeki günlerde buna benzer haberlerin Ermenistan basınında sıkça yer alacağını söyleyen uzmanlar Ermenistanın safra atma devrinin başladığını ifade ediyorlar. Yolsuzluk rüşvet hayat pahalılığı ve Karabağın getirdiği ekonomik yük Ermeni halkını canından bezdirdiği için göç veren ülkeler başında gelen Ermenistanda başbakan Paşinyan yaşanabilir bir Ermenistan için var gücü ile çalışmaktadır. Bunun yanında eski dönemin temsilcileri ve Karabağ klanı ise Paşinyanı engelleyebilmek için ciddi platformlarda kulis çalışmaları yaparak Paşinyanı engellemeye çalışıyorlar. ” yorumunu yapmıştı. Bugün
Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi Ermenistan Sağlık Bakanı Yardımcısı Arsen Davtyan’ı gözaltına alındığını bildirdi.

Bu açıklama aynı zamanda Sağlık Bakanı Arsen Torosyan tarafından da onaylandı. Facebook sayfasında, olayın ayrıntılarını bilmediğini ve NSS’nin daha sonra bu olayı açıklığa kavuşturacağını düşündüğünü söyleyerek bir not yayınladı. Ermenistan bu şekilde temiz toplum temiz gelecek derken ve Viyanada barış görüşmeleri gerçekleşirken Azerbaycan’da da eski dönem politikalarını sürdürmeye çalışan bürokratlara karşı bu tür bir operasyonun başlaması beklenmektedir.

Sağlık bakanı Arsen Torosyan

5 saat önce facebook sayfasında yayınladığı mesaj:
Այս պահին Հայաստանում չեմ և քիչ առաջ տեղեկացա, որ ԱԱԾ-ն իրականացրել է օպերատիվ հետախուզական միջոցառում, ինչից հետո բերման է ենթարկել իմ տեղակալ Արսեն Դավթյանին։
Այլ մանրամասների այս պահին չեմ տիրապետում։ Կարծում եմ ԱԱԾ-ն պարզաբանում կտա ավելի ուշ։
kafkassam Erivan

Yorumlar