Hulisi Akar Gürcistan’da

İran ABD gerginliğinde diplomasi

UKRAYNA’NIN ASKERİ TEKNİK KOMPLEKSİ RUSYA’YI DENGELEYEBİLİR Mİ

ОРГАНИЗАЦИЯ УПРАВЛЕНИЯ ГОРСКИМИ НАРОДАМИ СЕВЕРНОГО КАВКАЗА В XIX — НАЧАЛЕ XX ВВ.: ОСНОВНЫЕ ЭТАПЫ, ОСОБЕННОСТИ И ПРОБЛЕМЫ

Ermenistan’da rüşvetten tutuklamalar başladı

Ermenistan 28 Mart 2019
49

Ermenistanda tutuklamalar devam ediyor Başbakan Nikol Paşinyan iktidara geldikten sonra geçmiş dönem ile hukuki hesaplaşmalar başladı. İkinci cumhurbaşkanı Robert Koçaryanın tutuklanmasından sonra hemen her devlet bürokratik makamlarında ciddi anlamda temizlik başlamış oldu.
Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi, dün Kotayk bölgesi Genel Yargıtay Mahkemesi hakimi Gagik Deboyan’ın tutuklandığını doğruladı.

Ermeni Basında Kotayk Bölge Yargıtay Yargıcı Gagik Deboyan’ın büyük bir rüşvet alma suçundan tutuklandığına dair söylentiler vardı. 54 yaşında olan Heobyan, 1999’dan beri mahkemede çalışıyor. Önümüzdeki günlerde buna benzer haberlerin Ermenistan basınında sıkça yer alacağını söyleyen uzmanlar Ermenistanın safra atma devrinin başladığını ifade ediyorlar. Yolsuzluk rüşvet hayat pahalılığı ve Karabağın getirdiği ekonomik yük Ermeni halkını canından bezdirdiği için göç veren ülkeler başında gelen Ermenistanda başbakan Paşinyan yaşanabilir bir Ermenistan için var gücü ile çalışmaktadır. Bunun yanında eski dönemin temsilcileri ve Karabağ klanı ise Paşinyanı engelleyebilmek için ciddi platformlarda kulis çalışmaları yaparak Paşinyanı engellemeye çalışıyorlar.
Ani Hakobcanyan kafkasyan Erivan/strong>

Yorumlar