KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ermenistan
  4. »
  5. Ermenistan’da olağanüstü hal ilan edildi

Ermenistan’da olağanüstü hal ilan edildi

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
271 0
ermeni kovit

Korona virüsü Ermenistan’ı da tehdit etmeye başladı. Ermenistan Hükümeti, Ermenistan’da olağanüstü hal ilan etti. Olağanüstü Hal, 16 Mart 2020 18:30’dan 14 Nisan 2020 17:00 e kadar devam edecek. Sokağa çıkma yasağı uygulaması kararı alınmayan bu olağan üstü halde geniş bir uygulama alanı sözkonusu. Ermenistan yetkilileri halkı sürekli bilgilendirerek elişmelerden haberdar ediyor.
Şimdiye kadar 136 korona virüs vakası görülen Ermenistanda bu hastaların 112’si Ecmiadzin ve Shengavit’teki bir fabrikada meydana gelen vakalarıdır. Ermenistan Sağlık Bakanı sözcüsü Alina Nikoghosyan, Facebook sayfasından bu bilgileri paylaştı. Vakaların Ecmiadzin’de görülmesi üzerine ciddi anlamda tedirginlik yaşandı ve Ermeni kiliselerinin sağlık sebebi ile geçici süre ile ayinlerini halkın iştirakine kapattı.

Ermenistan’da teyit edilen ilk koronavirüs vakası 1 Mart’ta tescil edildi. İran’dan Ermenistan’a gelen bir hasta erken teşhis ve tedavi ile İyileşti ve taburcu edildi. İtalya’dan çocuğuna düğün yapmak için gelen bir kadın Ecmiadzin’deki nişan merasiminde törene katılanlara bulaştırmış olduğu anlaşılmıştır. Ayrıca yine İtalya’dan iş görüşmesine gelen bir şahıs görüştüğü fabrika çalışanlarına bulaştırmak sureti ile Ermenistan korona virüsü ile tanışmış oldu. Alınan tedbirler ile bu virüs ile mücadele eden Ermenistan olağan üstü hali genişleterek daha da sıkı tedbirler almayı düşünüyor.

Erivan Kafkassam

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir