KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ermenistan
  4. »
  5. Ermenistanda bir istifa daha: Felix Tsolakyan istifa etti

Ermenistanda bir istifa daha: Felix Tsolakyan istifa etti

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
304 0

Ermenistan’da Karabağ savaşı sonrası istifalar devam ediyor. Dışişleri Bakanından sonra Acil Durum Bakanı Felix Tsolakyan istifasını sundu.
Acil Durumlar Bakanlığı basın sekreteri bu konuda medyaya bilgi verdi.
Ermenistan Acil Durumlar Bakanlığı Sözcüsü Anna Bagdasaryan, basına yaptığı açıklamada, Bakan Feliks Tsolakyan’ın istifa mektubunu sunduğunu, ancak değerlendirmeye alınıp alınmadığına ilişkin bilgi sahibi olmadığını söyledi.

Tsolakyan, farklı yıllarda Ulusal Güvenlik Servisi’nde başkan yardımcılığı, Vergi Dairesi Başkanlığı, Şirak bölgesi valisi olarak görev yaptı. Ekim 2018’de Acil Durumlar Bakanlığı’na atandı.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan daha önce görevi bırakma niyetinde olmadığını, ancak hükümette bazı değişiklikler yapmayı planladığını belirtmiş ve Dışişleri Bakanı Zograb Mnatsakanyan’ı görevden aldığını açıklamıştı.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın hakimleri hedef göstererek ‘dört duvar arasında sızlananlar’ sorununun nihai çözümü için cephedeki askerlerin dönmesini beklediği yönündeki açıklamasına tepki gösteren Ermenistan Başbakan Yardımcısı ‘Tigran Avinyan’ın Özel Kalem Müdürü Varag Siseryan dün istifa kararı aldığını duyurmuştu. Bu hafta bazı üst düzey istifaların daha olabileceğini ifade eden kafkassam Erivan ofisi böylece başbakan Paşinyana uzanan eleştiri oklarının bir nebze olsun duraksayabileceğini bildirdi. Ermenistanda Karabağ klanının yönetimden ekonomiden ve her türlü yasadışı faaliyetlerden temizlenmeden sistemin sağlıklı yürütülemeyeceğinin farkında olan Paşinyan istifa baskıalrına direnerek Ermenistanı bu karanlık günlerden kurtarabileceği umudu Ermeni halkında her geçen daha da artmaktadır.
kafkassam Erivan

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir