Taşlaşan kalpler ve yıkılan heykeller

İttihat ve Terakki’den AK Parti’ye damat kuşatması!

Bütün sevgiləri xatırladan qosqoca payızsan!

Rus gazete: Erdoğan neden 24 Haziran’dan sonra kanser ilaçlarını ücretsiz yaptı

Ermenistan’da 5 li toplantı

Ermenistan 21 Ekim 2020
105
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

Karabağ savaşı bölgesel çatışmaya doğru giderken Ermenistan güvenlik konseyi Başbakan Nokol Paşinyan başkanlığında acil kodu ile toplandı.

Toplantıya Güvenlik Konseyi üyelerinin yanı sıra Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, dünya Ermenileri Patriği Karekin II de katıldı. Ulusal Meclis’in “Adımım” Grubu Lideri Lilit Makunts, “Parlak Ermenistan” Grubu Lideri Edmon Marukyan, Daimi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Ruben Rubinyan, Daimi Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkanı Andranik. Prosperous Armenia Ulusun temsilcisi Milletvekili Arman Abovyan.
Güvenlik Konseyinin oturumu Tüm Ermeniler Katolikosu Karekin IInin duasıyla başladı.
Oturumda Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ’daki ilerlemesi karşısında alınacak tedbirler konuşuldu. Paşinyan iktidarının bir anlamda güven tazeleme adına topladığı bu kurulda konuşulan bir çok konu basına yansıtılmadı. Bu toplantıdan sonra karakin II nin teşviki ile Karabağ’daki endişe verici gelişmelerin değerlendirildiği başka bir toplantı daha yapıldı. Ermenistan’da Rusyacı bir iktidar değişimini engelleyebilmek için bu kez Ermenistan Cumhuriyeti eski Cumhurbaşkanları Leon Ter-Petrosyan, Robert Kocharyan, Serzh Sargsyan, ve Karabağ Cumhuriyeti eski yöneticisi Arkady Ghukasyan ve Bako Sahakyan’ın katıldığı bir toplantı düzenlendi. Bu toplantıda alınan kararlardan ziyade böyle birlik gösterisi yapılması Ermenistan halkına öz güven vermiştir.
kafkassam Erivan

Arman Musinyan Ermenistan Cumhuriyeti Birinci Cumhurbaşkanı Sözcüsü

Yorumlar