İran Devrim Muhafızları istihbarat savaşı yürütüyor

Ankara ve Washington arasında yeni gerginlik

Bakü’de Kafkasya Sempozyumu var

Rus senatör: Çavuşoğlu onayladı, Washington ise anlayamıyor

Ermenistan: Türkiye’deki kripto Ermeniler güçlü kozumuz, faydalanmamız lazım

Ermenistan 1 Mayıs 2019
582

“Batılı Ermenilerin Ulusal Kongresi” adlı teşkilatın Eşbaşkanı Aragats Ahoyan, Türkiye’deki kripto Ermenilerinden faydalanması gerektiğini iddia etti.

Ermenistan’ın başkenti Erivan’da düzenlenen basın toplantısında konuşan Ahoyan, Ermenistan yönetiminin Türkiye’deki kripto Ermeniler ile ilgili durumu mercek altına alması gerektiğini kaydetti. Türkiye’de on yıllardır kripto Ermenilerin kendi etnik kimliklerini sakladığını iddia eden Ahoyan, “Bugün durum değişti. Türkiye’deki kripto Ermeniler kimlikleri hakkında artık yüksek sesle konuşmaya başladı. Muş’ta Daron-Muş-Turuberan adlı Ermeni cemaatı teşkilatı da açıldı. Türkiye’deki soydaşlarımıza maddi ve ideoloji olarak destek vermemiz lazım.” çağrıda bulundu.

Türkiye’deki kripto Ermenilerinin güçlü Türk devlet mekanizmasından korkmayarak sözde “24 Nisan Ermeni soykırımı” her gün andıklarını iddia eden Ahoyan, “Onlar asıl vatansever. Onlara yardımcı olmamız lazım” diye kışkırtıcı açıklamada bulundu.

Ahoyan açıklamalarına şöyle devam etti: “Türkiye’de çok sayıda kripto Ermeninin bulunması, Ermenistan’ın elinde güçlü bir jeopolitik koz olabilir. Erivan’ın bu kozu kullanma olanakları, bazı şartlar nedeniyle şu anda son derece sınırlı olmakta. Fakat zamanla kararlı ve maksatlı çalışmalar sonuç verebilir.” dedi.
Ahoyan, kripto Ermenilerinin Ermenistan’da eğitim alması ve Türkiye’ye Ermeni dil öğretmenlerinin de gönderilmesi gerektiğini önerdi.
Fuat safarov kafkassam Moskova

Yorumlar