Kurtları seven Rus işadamı, Türklerin desteği sayesinde internetin yıldızı oldu

AVRUPA KOMİSYONU BAŞKANININ MEŞRUİYETİNİ TARTIŞABİLİRİZ… AMA ŞİMDİ DEĞİL!

ABD yeni savunma sekreter vekili Mark Esper

Esper: F 35 tam kapasite kullanılamayacak

Ermenistan ile Rusya arasında uçak seferleri

Gündem 9 Temmuz 2019
21

Gürcistan’da Rusya’ya karşı düzenlenen protestolar nedeniyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kararıyla, Rusya’dan Gürcistan’a yapılan uçak seferleri geçici olarak iptal edildi. Bu nedenle Gürcistan’da tatil yapmayı planlayan Rus turistlerin başka istikametlere yönelmesi bekleniyor.
Bu nedenle Ermenistan’ın Armenia Havayolu şirketi, 8 Temmuz tarihinden itibaren Yerevan – Moskova istikametinde her gün ikişer sefer gerçekleştireceğini duyurarak meydana gelen boşluğu doldurma konusunda hamle yapmış oldu.

Pobeda Havayolları da Temmuz’da Moskova’ya sefer sayısını sekize artıracak. Uçuşlar, Gümrü yakınlarındaki Şirak Havalimanından yapılacak. Gümrü’nün seçilmesinin ana sebebi Rusya’dan Batum’a tatil için geleceklerin kısa yoldan tatil yerlerine ulaşmalarını sağlamak.

Rus yolcuların taleplerini karşılayabilmek için Aeroflot Havayolu Şirketi sefere koydukları uçaklarını değiştirerek her seferde 40 yolcu daha fazla taşıyabilecek. Nord Wind Şirketi ise 400 yolcu kapasiteli uçaklarla dört sefer gerçekleştirecek. Gürcistan krizini fırsata çevirmeye çalışan Ermenistan’dan yeni hamleler beklenmektedir. Ermenistan’da başlayan ve Gürcistan’da devam eden gösteriler zinciri Azerbaycan’a sıçraması beklenirken Ermenistan işin ekonomik boyutunu fırsata çevirmeye çalışıyor.
Kafkassam Erivan

Etiketler:
Yorumlar