KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ermenistan
  4. »
  5. Ermenistan 19 Aralıkta üç günlük yas ilan ediyor

Ermenistan 19 Aralıkta üç günlük yas ilan ediyor

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
268 0

Başbakan Nikol Paşinyan bugün Ermenistan’da 19 Aralık’tan itibaren üç günlük yas ilan edileceğini, Cumhuriyet Meydanı’ndan Yerablur Pantheon’a anma yürüyüşü düzenleneceğini söyledi. Paşinyan muhalefetin iktidar değişimi meselesi ile gündemi değiştirmeye çalışma eylemlerini bu şekilde devre dışı bırakıp ana sorunlarımıza eğilmek için yaptığı basın açıklaması ilgi ile karşılandı.
Paşinyan esir değişim süreci ile ilgili de açıklamalarda bulundu ve “esir değişim sürecinin en kısa zamanda başlayacak” dedi.
“Resmi olarak onaylanan esirlerin çok yakında geri dönmesini bekliyoruz. Bu aşamada, esirleri Azerbaycan ve Kızılhaç tarafından resmen onaylanan listede yer alanları iade etmeye başlamalıyız. Daha sonra kayıp kardeşlerimizin nerede olduğuna odaklanacağız. Bu aynı zamanda çok zor bir süreç. “Dedi. Mağdurların cesetlerinin aranması ve kimliği belirsiz cesetleri tanıma sürecinin yoğunlaştırılması gerektiğini belirtti.
Paşinyan “Maalesef bu süreci yıl sonuna kadar tamamlayamayacağız.” Dedi. Paşinyanı iktidardan düşürmek için başta Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan olmak üzere Karabağ savaşının gerçek kaybedilme sebebini Paşinyana yükleyerek sorumluluktan kaçmaya çalışmaları bu hamle ile nasıl bir sürece girecek, Paşinyan iktidarını sağlamlaştıracak mı merak konusu gerçekten. 19-21 aralık milli yasımız ve yürüyüşümüze başta Ecmiadzinimizin muhterem Gatagigosu olmak üzere tüm ruhanilerimiz, muhalefet ve Cumhurbaşkanımızın katılımını bekler ülkemize yeni umutlar getirmesi dileği ile.
Kafkassam Erivan

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir