KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Türkiye
  4. »
  5. Erdoğan Putin sorunları çözebilecek mi

Erdoğan Putin sorunları çözebilecek mi

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
163 0

Ankara ile Moskova Erdoğan ile Putin arasında telefonla yapacağı görüşme bütün dikkatleri üzerine çekmişti. Kremlin, Rusya Devlet Başkanı Putin’in Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda görüştüğünü açıkladı.
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ne zaman görüşmelerinin planlandığı sorusu karşısında, “Görüşme şu anda gerçekleşiyor” dedi.
Peskov, görüşmenin içeriğiyle ilgili ayrıca bir açıklama yayınlayacaklarını da ekledi.
Kremlin Sözcüsü ayrıca, Putin’in Erdoğan ile telefonda görüşeceğini cumartesi günü duyurduğunu da hatırlattı.
Putin cumartesi günü gazetecilerin soruları üstüne, “Erdoğan benim bir çok uygun olmayan bir zamanda görüşmemizi teklif etti. Bense bugün görüşmemizi teklif ettim fakat onun için uygun değildi, yarın görüşebileceğimizi söyledim, Erdoğan için yine uygun değildi. Fakat çarşamba günü görüşmek için anlaştık” demişti.
Rusya’nın tahıl anlaşmasından çekilmesi ve böylelikle anlaşmanın geçerliliğinin 18 Temmuz’da sonlanmasından beri Putin ve Erdoğan’ın görüşme gerçekleştirmeleri bekleniyordu. Görüşme ile ilgili detaylar henüz kamuoyu ile paylaşılmadı ama beklentiler çok yüksek. tahıl koridoru NATO Rusya arasındaki gerginlik Karadeniz’in savaş gölüne çevrilme ihtimali başta olmak üzere bir çok konu görüşülmesi bekleniyordu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir