KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ERDOĞAN GEVŞEK DAVRANIRSA HEMEN DARBE YAPARLAR

ERDOĞAN GEVŞEK DAVRANIRSA HEMEN DARBE YAPARLAR

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 3 dk okuma süresi
227 0

Rus gazeteci: Türkiye’den NATO yanlıları bize karşı provokasyon başlatırsa Erdoğan’ı suçlamaya acele etmeyin
Rus RT kanalı köşe yazarı İgor Molotov, Suriye savaşının sona ermesine bir kaç ay kaldığına işaret ederek, “Böylece Türkiye’de NATO yanlısı güçlerin Rusya karşıtı provokasyon yapma riski da artıyor” diye uyardı.
ERDOĞAN DARBE SIRASINDA PUTİN’İN DESTEĞİNİ UNUTMADI
Eylül ayı sonlarında kaleme aldığı yazıda Rus gazeteci şu ifadeleri kullandı: “Geçtiğimiz yıllarda “turuncu” NATO yanlısı güçler Rus savaş uçağına saldırarak Rus-Türk ilişkilerini bozmaya çalıştı. Bu büyük provokasyonun ardından devlet darbesi mekanizması devreye sokuldu. Hedef Amerikan yanlısı Fetüllah Gülen’i iktidara getirmekti. Darbeyi organize edenlerin planlarına göre Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öldürülmeliydi. O dırada Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Erdoğan’a destek verdi. Erdoğan bunu unutmadı. Erdoğan Batı’nın darbeye nasıl bir tepki verdiğini de unutmadı.”
ERDOĞAN GEVŞEK DAVRANIRSA HEMEN DARBE YAPARLAR
Erdoğan’ın Rusya ile yakınlaşmasının Batı’yı çileden çıkarttığını savunan Molotov, “Amerikan senaryosu bağlamında Erdoğan’ın kaderi ile karar alındı. Eğer Erdoğan gevşek davranırsa Türkiye’deki güçlü NATO yanlısı güçler hemen darbe yaparlar. Irak lideri Saddam Hüseyin de bir zamanlar anlaşmaya çalıştı. Fakat sonunun ne olduğunu her kes iyi biliyor” diye uyardı.
Rus gazeteci sözlerine şöyle devam etti: “Suriye’de savaşın bitmesine bir kaç ay kaldı. Böylece Türkiye’deki NATO yanlısı güçlerin Rusya karşıtı provokasyon yapma riski de artıyor. Bunu anlamak lazım ve provokasyonlardan dolayı hemen Erdoğan’ı suçlamaya acele etmemek lazım. Ki mutlaka Erdoğan’ı suçlu bulmaya çalışacaklardı. Günün birinde Türk gönüllülerin komutanı Ali Osman Zor bana şöyle demişti: “Size göre uçak düşürüldü, bize göre ise Suriye semalarında Türkiye hedef alındı.”
Fuat Safarov kafkassam moskova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir