KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Azerbaycan
  4. »
  5. “En iyi yazı” yarışması kazananları ödüllendirildi

“En iyi yazı” yarışması kazananları ödüllendirildi

Hasan Oktay Hasan Oktay - - 3 dk okuma süresi
290 0

“En iyi yazı” yarışması kazananları ödüllendirildi
aztör
Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı yanında Bilgi Vakfın ve “Azerbaycan öğretmeni” gazetesi binasının ortak düzenlediği “En iyi yazı” yarışması galiplerinin ödüllendirme töreni yapıldı. Etkinlikte kurumun yöneticileri, yarış galipleri, organizasyon komitesi ve jürinin üyeleri, MEDYA temsilcileri katıldı.
Bilgi Vakfı ile “Azerbaycan öğretmeni” gazetesi redaksiyonu arasında imzalanan ortak işbirliği hakkında anlaşmaya uygun olarak düzenlenen yarışmaya 2016 ocak 1 tarihinden itibaren start verildi. Yazıların kabulü için ilan edilmiş 35 gün içinde (ocak 1’den şubat 5’a) organizasyon komitesine 121 yazı dahil olub.yazılardan 21’i yarışmanın şartlarını içerik ve hacim açısından ödemediği için değerlendirilmeye bırakılmamıştır. Şartları karşılayan 100 yazı ise 2 aşamada değerlendirildi. Birinci aşamada fen öğretmenlerinden oluşan grup puan hesabı ile değerlendirdi. Sonuçta 28 yazı ikinci aşamaya kimlik kazandı. Bu aşamada yazılar jürinin üyeleri tarafından değerlendirildi. Yarışmanın sonuçlarına göre 3 yazı I, 3 yazı II 5 yazı III, 17 yazı ise mansiyon yere layık görüldü ve galiplerin isimleri açıklandı.
Yarışmada ülkenin 31 şehir ve ilçesinden eğitim çalışanları katıldı. Katılımcılar arasında orta öğretim okullarında eğitim gören tüm derslerin temsilcileri var.
Galiplere diplomalar ve kıymetli hediyeler takdim edildi. Törende Bilgi Vakfı başkan vekili Oktay Samedov, “Azerbaycan öğretmeni” gazetesinin baş editörü Bayram Hüseyinzade Azerbaycan Devlet Pedagoji Koleji yeni atanan müdürü Kulu Novruzov, Eğitim Sorunları Enstitünün Müdür muavini Faik Şahbaz, “Azerbaycan Okulu” dergisi genel yayın yönetmeni Necef bey ve diğerleri konuşma yaparak kazananları kutladı, yarışmanın önemini vurguladılar. Toplantıda söz alan galipler böyle bir yarışmanın yapılmasını takdire şayan hall hesap etti ve organizasyon komitesine şükranlarını bildirdiler.
Samir Aslan/BAKÜ

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir