KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Rusya
  4. »
  5. Dugin’in kızını Ulusal Cumhuriyet Ordusu mu öldürdü

Dugin’in kızını Ulusal Cumhuriyet Ordusu mu öldürdü

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 6 dk okuma süresi
370 0

“Utro Fevralya” yayınına göre, Putin’in propagandacı ve ideolog Alexander Dugin’in kızı olan Darya’nın (kendisi defalarca Rus saldırganlığını haklı çıkaran) tasfiyesinin arkasında, “Ulusal Cumhuriyet Ordusu” var.
Arabasının Moskova bölgesinde patlatılmasını Kremlin rejimine direnmeyi hedefleyen partizan bir eylemdir. Muhalif olan İlya Ponomarev, “Utro Fevralya” yayınında bunu dile getirdi. Yayında, eylemin sorumluluğunu üstlendiğini duyurmak için Rospartizan kanalı aracılığıyla İlya Ponomarev’e dönen “Ulusal Cumhuriyet Ordusu” manifestosunu okudu:
“Biz, Rus aktivistler, ordu ve politikacılar, şimdi Ulusal Cumhuriyet Ordusunun partizanları ve savaşçıları, savaşı ateşleyenleri, soyguncular ve Rusya halklarına baskı yapanları yasa dışı buluyoruz.
Başkan Putin’i iktidarı gasp eden ve Anayasa’yı ihlal eden, Slav halkları arasında kardeşlik savaşı başlatan ve Rus askerlerini kesin ve anlamsız ölüme gönderen bir savaş suçlusu ilan ediyoruz.
Bazıları için yoksulluk ve tabutlar, diğerleri için saraylar – politikasının özü. Haklarından mahrum bırakılmış insanların tiranlara karşı isyan etme hakkına sahip olduğuna inanıyoruz. Putin bizim tarafımızdan görevden alınacak ve yok edilecek!
Amacımız Rusya’nın ve komşularının yıkımını durdurmaktır, Halkımızın servetini emen ve bugün ülke içinde ve dışında suç işleyen bir avuç Kremlinli iş adamının faaliyetlerini durdurmak.
Rusya Federasyonu Hükümeti yetkililerinin ve bölgesel yönetimlerin gaspçının suç ortağı olduğunu ilan ediyoruz – yetkilerinden vazgeçmeyenler tarafımızdan yok edilecektir.
Yolsuzluk ve yetkililerle bağlantılardan para kazanan iş adamlarını – Anavatan hainlerini ve gaspçının suç ortaklarını ilan ediyoruz. Tövbe etmeyen ve bu hükümete ve onun savaşına karşı alenen konuşmayanların kendileri ve malları tarafımızdan yok edilecektir.
Kolluk kuvvetlerinin çalışanlarını gaspçının suç ortakları olarak ilan ediyoruz. Silahı bırakıp apoletleri çıkarmayanlar tarafımızdan infaz edilecektir.
Askeri kargoları ve savaşta para kazananların ve maddi yardımda bulunanların kargolarını yok edeceğimiz yasal hedefler ilan ediyoruz.
Putin’i iktidara getiren Rusya’daki evlerin bombalanmasını hatırlıyoruz. Rejimin en iğrenç suçlardan hiçbirinde durmayacağını biliyoruz. Ve beyan ederiz ki: Sadece bu iktidardan olan kişilere karşı eylemler gerçekleştiriyoruz. Sivil binalara ve sivillere saldırmayacağız ve Putin’in güvenlik güçleri bu tür provokasyonlar yapıp suçu bize atarsa, bunlara inanmayın!
Rus ordusunun askerlerini Gürcistan, Suriye gibi diğer ülkelerden kardeşlerimize ateş etmeyi bırakmaya çağırıyoruz. Tüm Rusları saflarımıza katılmaya ve Putin hükümetinin rezil ettiği üç renkli bayrak yerine yeni Rusya’nın beyaz-mavi-beyaz bayrağını yükseltmeye çağırıyoruz. Mücadeleye hazır olanları örneğimizi takip etmeye ve bu insanlık dışı, ikiyüzlü ve halk düşmanı rejimi devirmeye çağırıyoruz!
Ne milliyeti ne de vatanı olmayan, sadece parayı ve gücü sevenler tarafından işlenen savaş suçları nedeniyle Rusların tüm dünyada karalanmaya başlamasını kabul edilemez buluyoruz. Dünya Rusya’nın düşmanı değil ve Rusya insanlık düşmanı değil ve bunu eylemlerimizle kanıtlayacağız.
Çağrımıza uyan herkese koruma sağlayacağız.
Programımızı rejim değişikliğine kadar uygulayan herkes, gaspçının yasalarına göre sorumluluktan muaftır. Zaferimizden sonra, Putin yetkilileri tarafından yasadışı olarak mahkum edilen herkesi derhal serbest bırakacağız.
Rusya’da yaşayan tüm halklara özgürlük vereceğiz ve yeni bir toplum inşa edeceğiz – oligarkların olmadığı, yolsuzluğun olmadığı, yetkililerin keyfiliğinin olmadığı, aşağılayıcı yoksullukların olmadığı bir toplum.
Herkesin emeğine göre ödüllendirildiği bir toplum. Savaşların ve şiddetin olmadığı toplum.
İktidarın halka ait olacağı, vatandaşların kendi liderlerini seçeceği ve şehirlerinin ve köylerinin yaşamını kendilerinin organize edeceği bir toplum.
Yöneticilerin kendi büyüklükleri için insan hayatını feda edemeyecekleri, eğitim, tıp ve bilimsel ilerlemeyi düşünecekleri bir toplum. Herkesin Rusya topraklarında doğduğu için gurur duyacağı ve içinde yaşamak isteyeceği bir toplum!
Yaşasın Özgür Rusya!
Nerede olursanız olun – bizim gibi savaşın, bizimle savaşın, bizden daha iyi savaşın!
Anavatanımızı pisliklerden temizleyelim! Zafer bizim olacak!
Rospartizan telgraf kanalı aracılığıyla bizimle iletişimde kalın.”
Ilya Ponomarev, Ulusal Cumhuriyet Ordusu’nun eylemlerini destekledi. Ona göre, o sivil nüfusa ve binalara karşı eylemlerde bulunmayacak.
Ponomarev, Rus Gönüllü Kolordusu ve Özgür Rusya Lejyonu’nun da Ukrayna topraklarında oluşturulduğunu, Putin’in işgalcileriyle bu savaşın cephelerinde savaştığını ve sonuna kadar gitmeye hazır olduğunu vurguladı.
İlya Ponomarev, Putin rejimine karşı savaşmak isteyen herkesi UCO’ya katılmaya, direnişe mümkün olan tüm desteği vermeye ve Rospartizan telgraf kanalı aracılığıyla iletişimde kalmaya çağırdı.

Kaynak: Пономарев: Ответственность за взрыв автомобиля Дарьи Дугиной взяла на себя «Национальная республиканская армия» (apsny.ge)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir