KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Azerbaycan
  4. »
  5. Camila Tağızade Cehizsiz Gelinler

Camila Tağızade Cehizsiz Gelinler

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 5 dk okuma süresi
386 0

O, Azerbaycanın başarılı ismi ve bir moda ikonu kendinehas tavırlarıyla başarılı sinema ve dizi oyuncusudur. Rahmetli babası Azerbaycanın tanınan isimlerinden. Bu günedek bir çok dizi ve sinemada muhteşşem oyunlar sergiledi. En son çekildiyi dizi “Cehizsiz Gelinler” de daha çok hayran kitlesi edindi. Stiliyle, güzelliğiyle ve tüm bunlarla yanaşı başarılı oyuncu Camila Tağızade.

-Camila bu sanata nasıl gəldin?
-Aktrisa olmaq çocukluk arzudu. Hər bir ailədə olduğu gibi benim ailəm də buna izin vermiyordu. Söylüyordular ki, oyunculukdan başqa neyi istersen, gide bilirsin. Amma kısmet ben Azerbaycan Devlet Konservatuarında kabul oldum, çok iyi hocalardan ders aldım. Üniversitenin ikinci kursundan başladım çalışmaya. Televiziyaya üz tutdum, 500 seçiciden tək ben seçildim, bir yıla yakın parasız çalışdım. Sonradan artık baş rollare çekilmeyə başladım.
-Seyircilerin sizi nasıl biri gibi tanımasını isterdin?
-İsterdim ki, seyircilerim sırf beni sanatıma, işimə görə sevsinlər. İstemezdim ki, tahsil aldığım 4 il boşa gitsin.
-Her küçük kız çocuğu ya doktor yada öğretmen olmayı düşünür peki sen?
– (Gülüyor)
– Qaliba sorum yerine düşdü?
– Yine (Gülüyor) –Aslında hayır ben olamzadım çünki kandan hep korkarım benden ne doktor nede öğretmen olur. Amma çocukken avukat olmak isterdim, bir de başarılı aktör. Sanki tipim böyledir hər zaman insanların hakklarını korumak için elimden geleni yaptım. (gülüyor) Hatta o zaman bana Janna Dark da söylerdiler.
-Çəkildiyin dizi və filmlər hangileridir ?
“Senden sonra”, “Hayat varsa”, “Göyçek Fatima 1” ve “Göyçek Fatima 2”, “İkinci bahar”, “Defne ağacı”, “Taksi parkı”, “Cehizsiz gəlinlər” dizilerine çəkildim, simenaysa “The game”, “Yer və gök arasında”, “Zaman adlı qatar”, “Ferid ve Leyla”, “3 badam 1 qoz”, “Ana yurdum”, “Cekpot” filmleridir. “Cekpot” adlı filmimiz yeni bitdi şimdi onun gala gecesine hzırlanıyoruz umarım seyircilerin beyeneceyi film olur.
-Cehizsiz Gelinler söylemişgen Camlia o nasıl performansdı her kes senden konuşdu.
-Evet Cehizsiz Gelinlerde ayrıldığımda senaryo gereyi ölmeliydim bu tüm izleyicilerde ve benim fanlarımda şok etkisi yaratdı. İşte böyle olduğunda bir sanatcıya dünyayı veriyorlar onun yaratdığı performans beyeni topladığında.

– Başarılı oyuncu olarak sanatın inceliklerine vardıkca hangi olumsuzlukarı görüyorsun?
– İyi taraflarını daha çok görüyorum. Ancak kötü tarafı aktörlerin evlenmesi bir az zor oluyor. Bundan dolayı biraz huzrsuzluk yaranıyor.
-Cesika Albaya benziyorsun onu dünya tanıyor, səni Azərbaycan?
– Cesika Albaya benzediyimi söylüyorlar. Amma, bence, çok benzerlik yok. Çok iyi oyuncudur iyi filmleri var. Ben de iyi kızı ve bana nolmuş ki kendi güzelliğim var ?! (gülür) Onu bütün dünya tanıyır amma beni Azərbaycan.

-Türkiyyeden teklif gelse Kabul edermisin?
-Taabii ki, Kabul ederim şartlar uygun olursa niyede olmasın zaten bizim Türkiyyede başarılı oyuncularımız var bende bir gün her hangi film ve dizi olursa büyük zevkle kabul ederim.
– Sonda üç cümleyle kendini türk okucularına ve Azerbaycanlı hayranlarına tanıt.
– Ben sizi seviyorum. Ben bütün insanları seviyorum. Sevgisiz yaşamak olmaz. Tabitatı, canlılar, heyvanları seviyorum. Humanistim və sevilmeyimi isterim. Hər kese sevgi dolu hayat diliyorum. Size de bu güzel, samimi repörtaj için çok teşekkür ederim. Türkiyyeye kucak dolusu sevgiler selamlar iki millet olarak hep böylü bir kalalım sizleri çok amma çok seviyorum. Arzu Bayramova

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir