KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bulduk Özdemir: ASLA KARALAR BAĞLAMAYACAĞIZ

Bulduk Özdemir: ASLA KARALAR BAĞLAMAYACAĞIZ

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 5 dk okuma süresi
213 0

Türkiye; Milli Savunma Sanayinde yaptığı başarılı, hedefli ve %80’e varan yerli malzemeli üretimlerden sonra inşallah aynısını enerji politikalarında da gerçekleştirecek.
***
Yenilenebilir enerji kaynaklarımızı kullanma oranları yükseliyor. Teknolojik altyapı ve yerlilik oranı henüz arzu edilen seviyelerde değil. Zamanla Türk Mühendisleri yapacakları araştırma-geliştirme çalışmaları sonrası bu durumu da lehimize çevireceklerdir.
Hidrokarbonlar konusunda karada ve deniz alanlarında çalışmalar hızlı ve etkin şekilde devam ediyor.
***
Karadeniz’den üreteceğimiz doğal gaz 2023 yılı Nisan aylarında boru hatlarına verilecek. Başlangıç da miktar düşük bile olsa(10 Milyon m3/Gün) bizim kendi gazımız olacak. İthalatımıza ve cari açığımıza orta vade de ciddi katkı sağlayacaktır.
Abdülhamit Han 7.nesil sondaj gemimiz 9 Ağustos’tan itibaren Doğu Akdeniz de delme çalışmalarına başlayacak.
***
Beylikova’da tespit edilen694 milyon ton nadir toprak elementi (NTE) ki bu konuda dünya da Çin %90’lık bir oranla tam hâkim durumdaydı, Fiber optik, akıllı füzeler, tıbbi görüntüleme ve pek çok diğer alanlarda kullanılacak bu maden den gelecekte çok önemli gelirler sağlayacağız.
***
Kendi kaynaklarımızdan elde edeceğimiz yerli enerji ve elektrik üretimindeki doğal gaz payının düşürülmesiyle, enerji ithalatına ayrılan giderler aşağı çekilecek ve bu iyileştirmeler Türk Ekonomisinin üretimdeki hızlı, uygun fiyatlı ve sürdürülebilir başarısını ve büyümesini artıracaktır.
***
Tarım sektöründen gelen olumlu haberler, rekoltenin yükselmesi ve hasatların çiftçilerimizin yüzünü güldürmesi, devletimizin çiftçimizi koruyacak başfiyat belirlemeleri gelecek için umutlu olmamızı sağlıyor.
***
Bu yazdıklarımın hiç birisi hayal ürünü, arzu-istek değildir. IMF bile Türkiye’nin 2022 yılı büyüme oranını %2,7’den %4’e yükseltmiş.
***
Muhalefetin iddia ettiği gibi karalar bağlayacak bir halimiz yok. Hayat çok pahalı, kur operasyonları paramızın satınalma gücünü azalttı ama devletimizde sürekli tedbirler alıyor. Özellikle sabit gelirli emekli, işçi, memur vatandaşlarımızın ekonomik durumlarını düzeltmeye gayret ediyor. Ajitasyon ile bir yere varamayız. Sorun var ise çözümlerde aranıyor ve tek, tek hayata geçiriliyor.
***
Tüm bu gelişmelerin arkasında için de MHP’nin bulunduğu Cumhur İttifakı iradesi vardır.
***
Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ve MHP’nin devlet yönetimimize güçlü desteği ve kritik, stratejik kararlarda liderimizin ön alması sayesinde küresel boyutta boyut ta etkileri görülen enflasyon, enerji ve gıda krizlerine en hızlı çözümler geliştiriliyor.
***
Milli Güvenliğimiz ve FETO ihanet şebekesine karşı verilen kararlı mücadeleleri ise bağımsız, bir ve bütün Milliyetçi Türkiye’nin mücadeleleri olarak okuyoruz.
***
Onun için son aylarda ve haftalarda MHP hedef alınıyor. Sistemli ve bilinçli yapılan anket çalışmalarıyla seçmenin kafasını karıştırarak, algı oluşturuyorlar.
***
Hepimiz gayet iyi biliyoruz ki; işbirlikçilerin, gayri milli politikaların önündeki engel MHP’dir.
***
MHP’yi aşamadan hedeflerine ulaşamayacaklarını çok iyi biliyorlar. Anket çalışmaları bu gayeye hizmet için kullanılıyor.
Ne yaparlarsa yapsınlar, başarılı olamayacaklar.
***
MHP ve Cumhur İttifakı;
• Türk ekonomisini düzlüğe çıkaracaktır
• Milli ve Yerli Enerji Politikalarıyla dışa bağımlılığı azaltacaktır
• Tarım ve Hayvancılık Sektöründe “Tarım Kent” projemize uygun programlar geliştirecektir.
• Stratejik Madenlerimiz konusunda devletimiz önemli adımları atıyor, atmaya da devam edecektir.
• Çevre ve İklim konularında alınan kararların ve projelerin takipçisi olmaya devam edecektir
• Suriye’nin Kuzeyinde bir butik terör devletinin kuruluşuna müsaade etmeyecektir.
• Kara Vatan, Mavi Vatan ve Hava Vatan’ımızı her şartta koruyacak, haklarımızı arayacaktır
MHP ve Cumhur İttifakı; hayat pahalılığı bahane edilerek ülkemizin tekraren batı emperyalizminin kucağına itilmesine müsaade etmeyecektir.
***
Türk Milletine, seçmenlerimize asla karalar bağlatmayacağız.
MHP hep olacak, MHP olduğu müddetçe de umutlar hep olacaktır.

Bulduk Özdemir

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir