KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Manşet Üstü
  4. »
  5. Biz aptal değiliz ama sizi aptal yerine koyanlar var

Biz aptal değiliz ama sizi aptal yerine koyanlar var

Hasan Oktay Hasan Oktay - - 7 dk okuma süresi
344 0

BİZ APTAL DEĞİLİZ
Ama
SİZİ APTAL YERİNE KOYANLAR VAR

Bir terör örgütü ile mücadele ediyor diye başka bir terör örgütü ile işbirliği yapmak gibi gösteriliyor süper güç mütefikimizin tavrı.
Bu bizim kendi halkımıza uyguladığımız karartmadır. Çünkü Süper güç mütefikimiz uzun vadeli yapıp uyguladığı bir planın gereğini yapıyor.
Doksanlı yılların başından beri uyguladığı bu planın gereği olarak, maruz bırakıldığımız yoğun terör faaliyetlerini, Doksanlı yıllar boyunca bu ülkenin fedakar evlatları sayesinde yok denecek pozisyona çektik. o mücadele esnasında birçok vatan evladı Şehadet şerbeti içti ve birçok vatan evladı daha sonraki yıllarda iftiralarla toplumsal lince tabii tutuldu. bu linçlerin temel gayesi işte bugün gerçekleştirilmek istenen ABD himayesinde kurulacak kürt devletine karşı direnç noktalarını piskolojik harp taktiği ile refüze etme hareketi idi ki bu aslında başarıldı da.

Türkiye kamuoyu olarak otuz yıldır seyretiğimiz bu tiyatro oyunun iki gayesi vardı
1- kürtleri piskolojik olarak kürt devletinin kurulmasına ikna etmekti.
2-Türkiye için canını feda etmekten çekinmeyen, kahraman asker ve polisimizin, hukuk dışı davranan katiller, olduğuna halkın inandırılması ile fedakarlıkta sınır tanımayan bu dinamik gücü bezdirmek ve kendi insanına haklı sebeplere dayalı olarak küskünlüğünü yaratmaktı ki bu plana göre böylece direncin güvenlik ayağı zayıflatılmış olacaktı.

Bu plan son yılarda da Adı çözüm süreci olan bir isimle kandırmaca bir plana dönüştü tam bir toplum mühendisliği olarak da uygulamaya konuldu.

Bu mühendisliğin en önemli ayağı medya idi tv’lerde kürt ırkçılığına zemin hazırlayan etnik ırkçılığı meşrulaştıran binlerce propaganda oturumu tv.programı ile kürtler kürt gençleri propagandaya maruz bırakıldı.
Bütün bu propagandalar yetmiyormuş gibi birde bölge tamamen PKK’nın idaresine terk edildi öyle ki Pkk’nın bölgede ki varlığı propagandayı falan aştı Mahalle Muhtarlarının seçiminden tutun da ticari adli ve ailevi ilişkileri belirleyecek hakimiyete dönüştü.
şöyle ki; kocasından dayak yiyen kadınların şikayet mercii olmaktan tutunda sevdiği ile evlenmek isteyen ve aile engeli ile karşılaşan gençlerin bile koruma ve destek istedikleri sosyal hayata müdahil olabilen yaygınlığa ulaşmasına da müsade edildi.
Bu yaygınlığın sonucu tabii ki seçimlerde ki tercihi de belirledi ve bütün bunların oluşmasına zemin hazırlamış siyasi erk yaşadığı şokla birlikte tedbir almak zorunda kaldı. Ve bu da bugün yaşadığımız bu çatışma ortamının doğmasına neden oldu buda bölgede devletin sadece güvenlik merkezli bir tedbir almış olmasına sebebiyet verdi. Güvenlik merkezli bu tedbirler sadece eli silahlı etnik ırkçılara karşı alınmış tedbirdir.
Ama eli silahlı etnik ırkçılık hareketini bölgede halk üzerinde yaygın bir şekilde hakim kılan ve eğitip ideolojik kimliğe büründüren sivil görünümlü siyasi yapılanmalara, sivil toplum kuruluşlarına, kamu personeline esas yoğunluğu,öğretmen,imam sağlık personeli ve benzerlerine karşı bir tedbir alınmadı.
Yani kısaca elinde sineklik sivrisinek öldürmekle meşguldür devlet.
Lakin bu sivrisineği üreten bataklık ile ilgili tedbiri bırkın tek cümle eden yok bu ülkede, çünkü bataklığı esas besleyen mütefikimizin yada mütefiklerimizin uzun vadeli planlarının gerçekleşmesi için devlet ve siyasi erk içinde mevzilenmiş olan ahmaklar ve hainler var.
İşte bu nedenle Türk Milletinden esas saklanan gerçek büyük Kürdistan projesinin sahibinin ve takipcisinin kürtler değil ABD İSRAİL İNGİLTERE ALMANYA VE RUSYA v.d. olduğudur.
İşte bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti gerçeği halkından saklayarak şöyle diyor;
Mütefiklerimiz bize karşı terör suçu işleyen terör örgütlerini başka bir terör örgütü ile mücadele ediyor diye tercih ediyorlar. Bunu tekrar tekrar söylüyorum bu Türk milletinden gerçeği saklama cümlesidir.
devlet büyüklerine bu cümleleri kim söyletiyorsa gerçeği saklamak maksadı ile söyletiyor.
bu bölgede doğmuş ve Bütün hayatının büyük bölümünü bu bölgede yaşayarak geçirmiş biri olarak tecrübem ve gözlemim canlarımızı feda ederek yaptığımız bu terör mücadelesi sadece göstermeliktir.
Esas mücadele edilmesi gereken bölgede terörist üreten çoğu kamu görevlisi eğitimcileri din görevlilerini sağlık görevlilerini ankara da koruyan devlet erkini yöneten siyasi erk içinde konuçlanmış olanlarla yapılacak olan mücadele aslında ABD v.b. ülkelerin istihbarat örgütlerinin koruması altında varlığını sürdüren bu yapıyla yapılacak mücadeledir.
Çünkü bu problem kürt problemi değildir ve yapılaması gereken mücadele kürtelere karşı yapılan bir mücadele de değildir.
Etnik ırkçılığı meşrulaştıran ve meşrulaştırdığı kürtçülüğü perde olarak kullanan, kürtleri büyük kürdistan projesinin en önemli etnik nesnesine, barzani ve pkk eli ile dönüştüren süper güçlerin anlaşarak bölgeyi yeniden dizayn etme projesi ile verilecek mücadele de Aslında Türkiye’nin varlık mücadelesidir.
Biz bunları biliyoruz.
Ama bunu bilmeyen anlamayanlar yada anlaşılmasını istemeyenlerden önemli bir kalabalık Ankara da yanıltıcı olmaya devam ediyorlar. Yalçın Hatunoğlu

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir