KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Rusya
  4. »
  5. Biden’dan Rusya’ya Ukrayna konusunda “ağır yaptırım” tehdidi

Biden’dan Rusya’ya Ukrayna konusunda “ağır yaptırım” tehdidi

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 1 dk okuma süresi
298 0

Putin ile görüşmesini değerlendiren Biden, Ukrayna’yı işgali halinde Rusya’ya “ağır yaptırımlar” uygulayacağını açık bir şekilde söylediğini belirtti. Putin ise Ukrayna’yı işgal edecekleri iddiasını yine reddetti.
ABD Başkanı Joe Biden, Ukrayna’ya yönelik bir saldırı halinde “ağır yaptırımlarla” karşılaşacağı konusunda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e uyarıda bulunduğunu söyledi.
Başkan Biden, Rusya lideri Putin ile dün yaptığı video konferansa ilişkin olarak bugün Washington’da gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Rusya Devlet Başkanı Putin ile “açık sözlülükle” konuştuğunu belirten ABD Başkanı Biden, Ukrayna’yı işgal etmesi halinde ağır bir bedel ödeyeceği konusunda Rusya liderini uyardığını ifade etti. Biden, “Kibarca, fakat açıkça anlattım. Ukrayna’yı işgal etmesi halinde ağır yaptırımlar uygulanacak. Şimdiye kadar hiç görmediği ekonomik yaptırımlar. Mesajımı aldığından eminim” şeklinde konuştu.
Başkan Biden, Ukrayna’ya saldırı halinde, Rusya’ya yönelik ekonomik yaptırımlar uygulanmasının yanı sıra Doğu Avrupa’daki NATO müttefiklerinin topraklarındaki Amerikan askeri varlığının artırılacağını da ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir