KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Beycan İlyas: 2021 Sayımların yankıları devam ediyor

Beycan İlyas: 2021 Sayımların yankıları devam ediyor

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 3 dk okuma süresi
313 0

Hükümetteki iki parti dışında galiba bu sayımların başarılı sonuçlandığını kimse kabul etmiyor.BİZ ETMEDİK VE ETMEYECEĞİZ DE !!!
Tüm demografik verilere göre Makedonya Türkleri daha fazladır dememize rağmen birileri yapılan onca sayım hatasını görmemezlikten geliyor ve hatta onları Türk nüfusunun sayısı endişelendiriyor. Dün akşam televizyonlarının epeyce seyredilen bir yayınında yine biz TÜRKLER ana konuyduk.
Proğram sunucusuna saygım var, görevini gayet iyi yerine getiriyor ama yayındaki misafirleri ve yorumları çok üzücüydü.Siyasette başarılı olamayanların en çok icra etmeyi sevdikleri şeylerden biri tv yorumcusu (analisti) olmaktır bu güzel memeleketimde.Proğramda onların saçmalıklarına ve Türk düşmanlıklarına şahit olduk.

Soru ,Türklerin sayımlardaki oranı.
Cevaplar ve açıklamalar hayret verici!!! Analizde o kadar ileriye gidildi ki Türkler yok bile denildi.Belli ki bu tv yorumcuları bizleri bizden daha iyi biliyormuş.Anavatanım Türkiye Cumhuriyetini de bölgedeki etkisini de bir iddia olarak öne sürdüler,olumsuz anlamda.Sonuçları tamamen mantıksız ve tutarsız olan bu sayımlardaki meğerse tek sorun ve tartışılması gerek olan Makedonya’daki Türklerin sayısıymış.Resmen bunlar nerden ortaya çıktı gibi abesle iştigal tartışması yaşandı.Kısa cevap vereyim BİZ HEP VARDIK ve var olmaya devam edeceğiz. Sayım sonuçlarının ne kadar mantıksız ve gerçeklerden uzak olduğunu gün geçtikçe daha çok görüyoruz ama birileri biz TÜRKLER ile uğraşmaya çalışıyor.Vallahi hayal kırıklığına uğradım ama iyi ki ” İt ürür kervan yürür ” atasözü aklıma geldi.
Değerli kardeşlerim bu ülkenin sadık vatandaşlarıyız dediysek bu biz Türklerin devletçilik anlayaşımızdan gelir ama bunu bazıları bizleri ezebilir yada yok sayabilir diye görüyorsa o zaman ciddi bir şekilde yanılmakta. Demek ki daha az gösterilen sayımız bile bazı çevreleri rahatsız etmiş durumda ya gerçek nüfusumuz gösterilseydi ne olacaktı! Bu gibi mantıksız ve alakasız sorulara cevap vermek zorundayız ve gerçekeleri yüzlerine vurmalıyız ısrarla ve devamlı olarak.
Beycan İlyas TDP genel başkanı K Makedonya

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir