Körfəzdə yeni “tanker müharibəsi” başlayır?

Kurtları seven Rus işadamı, Türklerin desteği sayesinde internetin yıldızı oldu

AVRUPA KOMİSYONU BAŞKANININ MEŞRUİYETİNİ TARTIŞABİLİRİZ… AMA ŞİMDİ DEĞİL!

ABD yeni savunma sekreter vekili Mark Esper

Bakü’de Brezilya Jiu-Jitsu uluslararası seminer düzenlendi

Gündem 9 Nisan 2019
25

Seminar öncesi Alexander Deda Faria ve federasyon başkanı Aqil Acalov Haydar Aliyev’in mezarını ziyaret etdi daha sonra misafirler merhum lider Haydar Aliyevin e.i Zerife Aliyevanın mezarını ziyaret etdiler. Daha sonra federasyon yetkilileri ve ünlü jiu-jitsu ustası Alexander Deda Faria şehitler hiyabanını ziyaret etdiler. Misafirlere 20 Ocak faciasından,bağımsızlığın kanlı tarihinden bahs etdiler.

Sporcular daha sonra “Zabit Samedov Fight Club”a giderek seminere başladılar.Seminerde ünlü sporcu Alexander Deda Faria ile yanaşı Zabit Samedov,Eduard Mammadov,Fariz Abdullayev gibi Azerbaycanın ünlü sporcuları ve dünya şampionları katıldılar.

Seminerin açılış konuşmasını Brezilya Jiu-Jitsu Kulübü Kamu Birliği Başkanı Aqil Acalov yaptı. O,Ludus okulunun başkanı Alexander Deda Faria”ya davetini kabul edib geldiyi için teşekkürlerini iletdi.Acalov, bu seminerin amacının yerli ve yabancı spor uzmanları arasında deneyim alışverişinde bulunmak olduğunu ve bunun da Azerbaycan’da bu sporun gelişimini teşvik edeceğini söyledi.

Ludus Okulu Başkanı Aleksandar Deda Faria, Bakü ziyaretinin ve halkımızın misafirperverliğinden bahs etdi. Brezilyalı Jiu-Jitsu sporu hakkında konuşan Ded Faria, bu sporda dikkat etmesi gereken özel konuları açıkladı.

Brezilya Ciu-Jitsu Kulübü Halk Birliği’nin kurucusu ve başkanı Taleh Hasanov, Brezilyalı sporcunun daveti kabul etdiyi için minnettarlığını ifade etti. Ludus Okulu ile işbirliği yapmaktan mutlu olduğunu ve ülkemizde böyle üst düzey seminerler düzenlemek için elinden geleni yapacağını söyledi.

Etkinlikte konuşan Zabit Samadov, Bakü’deki bu tür prestijli ve uluslararası seminere katkıda bulunan herkese teşekkür etti. Daha sonra Avrasya Kombat Jiu-Jitsu Federasyonu’nun ilk başkan yardımcısı Rasul Mammadov, sporcuları memnuniyetle karşıladı ve Deda Fariadnı Bakü’de görmekten mutlu olduğunu söyledi. Azerbaycan Jiu-Jitsu Kulübü Halk Birliği başkan yardımcısı Murad Jafarov, etkinlik katılımcılarına ve misafirlerine daveti kabul etdiklerinden onur duyduğunu belirtdi Daha sonra sporculara gelecekteki yaşamlarında başarılar diledi.

Daha sonra Alexander Deda Faria uzun yıllar boyunca edindiği tecrübesini Azerbaycanlı sporcularla paylaştı ve bu spordaki ilerlemenin sırlarını öğretti. Seminer sonrası iki taraf arasındaki görüşmeler neticesinde, daha fazla işbirliği için Ludus Okulu ile anlaşmaya varıldı ve Brezilya Jiu-Jitsu Kulübü Ludus Okulu’na üye oldu.
Arzu Bayramova

Yorumlar