KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Azerbaycan
  4. »
  5. Bakü Avtovagzalında biletler kassalarda yok otobüslerde satılıyor

Bakü Avtovagzalında biletler kassalarda yok otobüslerde satılıyor

Hasan Oktay Hasan Oktay - - 2 dk okuma süresi
341 0

Bakü Avtovagzalında biletler kassalarda yok otobüslerde satılıyor
baküotogar
Bakü Uluslararası Otogar Tesisi 2009 yılının şubat ayından başlayarak otogar hizmeti göstererek her yıl bu alanda hizmet düzeyini yüksətmək yerine Avtovagzalda hoşa gitmez hadislər’ın de şahit oluyoruz.
Ülke başcımızın her zaman vatandaşlara, yolculara gösterilen qaygıya ve dikkate baxmayraq, teflerle memurlara talimatlar vermesine rağmen Bakü Uluslararası Avtovagzalınmda biletlerin satışı kassalrda yok sefere çıkan otobüslerde satılıyor. Bu tür durumların yaşanmasının bizzat kendim şahit oldum ama sesimi cıxardıb müdahale etmedim ki, tam netliği ile incelem.
25 nisan Bakü-Guba istikametine giden bir otobüste oturup kenar bir kişinin otobüse girip yolculardan para yıgmasdının tanık oldum.
Kasada aynı yöne biletin fiyatının 3manat 60 kuruş oldugu halde otobüste biletler yolculara 4 manta satılıyordu.
30 -nəfərlik – yer olan otobüste toplam bir kişi bilet almış yolcu vardı, o, sərnişinidə şoför hemen kapının agzında oturtmuştu. Üzümü bu yolcuya tutup sordum: Sizin biletiniz var? Evet dedi: Peki neden kendi hakkınızı talep etmiyorsunuz aslında sizi yanınızdaki yer nere orada almalılar.
Bu yolcu oh deyip tartışmak istemiyorum söyledi.
Bu tür durumların yaşanmasının önüne geçmek amacıyla Avtovagzalın yönetimine yüzümüzü tutup ondan konuya açıklık getirmesini istiyorum.

Rəsmiyyə Aydınqızı/Bakü

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir