Erməni separatçılarının “yol xəritəsinin” əsas hədəfi nədir?

Ruh halimin haritası, Rusça yazılıp İngilizce Okunmaz!

Шойгу и Эрдоган согласовали новое вторжение Турции в Сирию

Վանեցյանը փակեց Ռոբերտ Քոչարյանի ճանապարհը

AVRUPALI TÜRKLER HOLLANDA HAVA ALANINI KAPATTI

Gündem 12 Mart 2017
779
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçağının Hollanda’ya inmesine izin verilmemesiyle başlayan protestolar ve krizler giderek büyüyor. Türkler; Hollanda’da hükümet binalarına, Türkiye’de ise İstanbul ve Ankara’da ki Hollanda Konsolosluklarına yürüyor, gerginlikler artıyor.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fama Betü Sarı’nın Hollanda’da ki programlarının iptal edilmesi, ülkeye girişleri ve ülkedeki haraketleri engellenerek diplomatik krizler ortaya çıkarıldı. Alınan bilgilere göre 15 gün sonra Holanda’da gerçekleşecek genel seçimler bahane edilerek güvenlik önlemlerinin alınamayacağı ve Irkçı Parti PVV’nin oy oranını attıracağı iddiası ile Türk Temsilcilerin programları ve ülkede ki haraketlilikleri engellenmiştir.

Alınan bilgilere göre Türklerin tepkilerini göstermek için ayaklanmasından sonra Hollanda polisi ülkede ki Türk Konsolosluğunu kuşattı.

Milliyetçi Haraket Partisi Lideri Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ’nin talimatlarıyla Ülkücülerin Avrupada ki temsilcisi Avrupa Türk Konfederasyonu’nun Genel Başkanı Cemal ÇETİN’e verilen emirle diplomatik sıkıntı çözülene kadar Hollanda Türk Federasyonunun Hollanda Hukukuna uygun olarak eylem yapması kararı alınmıştır.

Yorumlar