Çeçenya ve Dağıstan’dan binlerce Müslüman hacca gidecek

Kərim Əsgəri: Xarici təhlükəni görən İran daxildə basqıları artırıb

ABD başkanlık seçimleri 2020 De

DİNİ DEĞERLERİ KULLANARAK DEVLETE YÖNELİK KALKIŞMALAR

AVRUPALI TÜRKLER HOLLANDA HAVA ALANINI KAPATTI

Gündem 12 Mart 2017
695

Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçağının Hollanda’ya inmesine izin verilmemesiyle başlayan protestolar ve krizler giderek büyüyor. Türkler; Hollanda’da hükümet binalarına, Türkiye’de ise İstanbul ve Ankara’da ki Hollanda Konsolosluklarına yürüyor, gerginlikler artıyor.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fama Betü Sarı’nın Hollanda’da ki programlarının iptal edilmesi, ülkeye girişleri ve ülkedeki haraketleri engellenerek diplomatik krizler ortaya çıkarıldı. Alınan bilgilere göre 15 gün sonra Holanda’da gerçekleşecek genel seçimler bahane edilerek güvenlik önlemlerinin alınamayacağı ve Irkçı Parti PVV’nin oy oranını attıracağı iddiası ile Türk Temsilcilerin programları ve ülkede ki haraketlilikleri engellenmiştir.

Alınan bilgilere göre Türklerin tepkilerini göstermek için ayaklanmasından sonra Hollanda polisi ülkede ki Türk Konsolosluğunu kuşattı.

Milliyetçi Haraket Partisi Lideri Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ’nin talimatlarıyla Ülkücülerin Avrupada ki temsilcisi Avrupa Türk Konfederasyonu’nun Genel Başkanı Cemal ÇETİN’e verilen emirle diplomatik sıkıntı çözülene kadar Hollanda Türk Federasyonunun Hollanda Hukukuna uygun olarak eylem yapması kararı alınmıştır.

Yorumlar