KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ANTİFA İLK KEZ SOPA YEDİ

ANTİFA İLK KEZ SOPA YEDİ

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 3 dk okuma süresi
358 0
ahmet aslan

Kapitalizmin “sol eğilimli” şımarık çocuğu ANTİFA, Avusturya’nın başkenti Viyana’da PKK ile yaptığı ortak eylem sonucu Ülkücülerden yediği sopayla bir ilkle tanışmış oldu.

ANTİFA, 2000’li yıllarda Avrupa’da ortaya çıkmış lümpen ve vandal bir oluşum. Kendilerini sosyalizmle ilişkilendirseler de bu bağlamla herhangi bir müktesebatları yok. Bırakınız Marksist klasikleri okumalarını, Georges Politzer’in Felsefenin Temel İlkeleri’nden dahi haberleri yoktur. “Refah toplumunun ergen, şımarık ve sıkılgan çocukları” olmalarından öte bir vasıfları sözkonusu değil. Kimse bunları 68 kuşağı ile falan kıyaslamasın. En küçük bir benzerlikleri dahi yok.

Bu oluşum, epeydir Avrupa ve ABD’de vandalizme varan eylemler gerçekleştiriyorlardı. Polis koruması altında gerçekleştirdikleri eylemler şu ana kadar herhangi bir tepki görmedi. Dikensiz gül bahçesinde gerçekleştirdikleri vandallıklar tepki görmedikçe, şımarıklıkları ve tahribatları daha da arttı. Sadece devletleri değil, içinde yaşadıkları toplumları da yordular. Yaşadıkları toplumlarda sosyal iktidar aralarında ortak frekanslar bulunan sol çevrelerde olduğu için kimsenin tepke gösterme, eleştiri getirme cesareti de yoktu.

Ta ki Viyana’da üç gün üst üste Ülkücülerden yedikleri dayağa kadar.

Dün gece Twitter’dan konuyla ilgili biraz araştırma yaptım. Gerek ABD’den, gerekse Avrupa’dan, özellikle de Avusturya’dan yapılan pek çok paylaşımda ANTİFA’nın yediği dayağın memnuniyeti dile getiriliyordu.

Avusturya’dan yapılan paylaşımlarda “Grey Wolves” (Bozkurtlar) en çok kullanılan kavramlar arasındaydı.

ABD’deki son isyanda oldukça nefret kazandıkları için, Trump yanlısı bazı gazeteciler ANTİFA’nın yediği dayaktan dolayı açıkça memnuniyetlerini dahi dile getirdiler. Hatta bazıları “Grey Wolves’e yönelik faşist ithamının tamamen ANTİFA’nın kendilerinden olmayanlara yönelik iftiralardan ibaret olduğunu” ileri sürdü.

Bazıları da bir gün öncesindeki eylemde polis kurumunun lağvedilmesini savunan ANTİFA’nın yediği sopadan sonra polise sığınmasını ikiyüzlülük ve trajedi olarak niteledi.

Viyana’daki olaylardan Trump’ın haberi olsaydı eminim ki birkaç Twet atarak, memnuniyetini dile getirirdi 

Velhasıl kapitalizmin şımarık, lümpen ve vandal çocuğu ANTİFA ilk kez sopa yedi ve dokunulmazlık büyüsü bozuldu.
Ahmet Arslan

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir