Suriyenin yanlızlığı

Türk Subayı Katarlı darbeci general Mohammed bin Abdulaziz bin Nasser Al-Ateya’yı kafasından neden vurdu?

Considering the failed task a victory is wrong – Gevorg Melkonyan

Rusiyada bu gün parlament seçimi var

Almanya Başbakanı Merkel, bir bisiklet yüzünden Rusya’ya nefret ediyor iddiası

Gündem 28 Nisan 2018
116


Almanya Başbakanı Angela Merkel’in çocukken, bir Sovyet askerinin çaldığı bir bisikleti yüzünden Rusya’ya nefret ettiği iddia edildi.
Rusya Demiryolları İdaresi RJD eski başkanı Vladimir Yakunin, “Sinsi Demiryolu” adlı kitabında, Merkel’in Rusya’yı neden sevmediği ile ilgili ilginç bir iddia ortaya attı. Merkel’in Doğu Almanya’da doğduğuna işaret eden Yakunin, “Merkel Rusça iyi konuşuyor. Fakat Rusya’dan gelen konuklarla görüşmelerde nedense her zaman tercüman aracılığıyla konuşuyor.” diye Merkel’in neden Rusya’yı sevmediğini anlamaya çalıştığını anlattı.

Merkel ile konuşmasında tahminlerinin doğru çıktığını öne süren Yakunin sözlerine şöyle devam etti: “Merkel ile görüşmede o beni kapının yanında selamladı ve hemen Rusça konuşmaya başladı. Bana şunları söyledi: “Sayın Yakunin, siz haklısınız. Ben gerçekten de Rusça konuşmaktan korkuyorum. Çocukken bir Sovyet askeri bisikletimi çalmıştı. O günden bu yana ben Ruslara karşı kötü sayabileceğim hislerimi taşıyroum.”

İkinci Dünya Savaşı’nın ardından Doğu Almanya’da Sovyet ordusu birlikleri konuşlandırılmıştı.
Fuat Safarov kafkassam moskova

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

0%
0%
0%
0%
Puan: 0/100

Değerlendirmemize göre bu ürün maalesef sınıfı geçemedi. Şiddetle ürünün alternatiflerini incelemenizi tavsiye ediyoruz.

İlginizi Çekebilir
BAKMAK YERİNE GORMEK LAZIM

BAKMAK YERİNE GORMEK LAZIM

19 Ocak 2020
85