Birleşik İslam Ordusu Önce Suriye’de sonra Irak’ta!

США грозят скрутить Россию в бараний рог

Mezhepçilik mi, Mezhepsizlik mi Güvenlik Sorunu?

VİRÜS SALGININDAN ÖĞRENDİKLERİM

Aliyev Ukrayna’yı TANAP’a davet etti

Azerbaycan, Gündem 12 Haziran 2018
171

Bugün Ülkemizde TANAP açılış töreni vardı. Azerbaycan doğalgazının Avrupa’ya taşınması konusunda önemli bie mihenk taşı olan TANAP(Trans .Anadolu Boru Hattı9 C.B Erdoğan Ve Azerbaycan C.B Aliyev ile birlikte açıldı. Lakin bu açılışın ilginç misafirleri de vardı. Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroshenko bunlardan biriydi. Sayın Poroshenko ile Sayın Aliyev ikili bir toplantı gerçekleştirdi. Sayın Aliyev’in Ukrayna’yı da Tanap’a davet ettiği görüşmeden sonra basına yansıdı. Poroshenko resmi twitter hesabından da Türkiye’deki gerçekleştirdiği resmi ziyarette açılışa davet ettiği için Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.,Ukrayna-Türkiye-Azerbaycan üçlü ilişkilerin derinleştirilmesi üzerinde anlaşıldığını duydurdu. Poroshenko’nun bir diğer görüşmesi ise Sırbistan Cumhurbaşkanı Avucic ile idi. Ticari ve ekonomik alanda işbirliği, vize rejimi serbestleşmesi konusunda toplantılar yapılacağı konusuna resmi hesaptan yapılan diğer açıklamalar arsındaydı.

Türkiye’de bu görüşmeler yapılırken Almanya’da düzenlenen Norman Quarter (Normandiya dörtlüsü) ülkeleri dış işleri bakanları toplantısında Rusya dışişleri bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna’nın Minsk anlaşmasını sabote etmekte suçladı. Ukrayna’da tutuklanan Rus gazetecinin serbest bırakılması, gri bölgelerin silahlı grupların varlığı, LDNR deki seçimlerin tanınması gibi taleplerini öne sürdü.

Normandiya dörtlüsü Ukrayna’nın doğusundaki durum kırım ve Minsk anlaşmasının uygulanması ve sorunalrın çözülmesi amaçlı Almanya, Rusya, Ukrayna ve Fransa’nın üst düzet temsilcilerinin diplomatik amaçlı toplantılarının adıdır.
Kafkassam
Kaynakça:
http://www.haber7.com/siyaset/haber/2647220-asrin-projesi-tanap-hayata-gecti/?detay=1
https://twitter.com/poroshenko?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fpolitexpert.net%2F109896-prezident-azerbaidzhana-pozval-poroshenko-primknut-k-realizacii-proekta-yuzhnogo-gazovogo-koridora
https://politexpert.net/109896-prezident-azerbaidzhana-pozval-poroshenko-primknut-k-realizacii-proekta-yuzhnogo-gazovogo-koridora

https://riafan.ru/1066381-prezident-azerbaidzhana-priglasil-kiev-k-uchastiyu-v-yuzhnom-gazovom-koridore

Лавров раздолбал Волкера и Украину после переговоров в Германии

Yorumlar