Türkiyə terrorun hədəfindədir…

Çin sermayesi Türkiye’nin politikalarını nasıl etkiliyor?

TOO LATE TO SAVE MIDDLE EAST’S LARGEST SALTWATER LAKE, URMIA?

Roma Papasının Bakıdakı iki mesajı…

Akar: Rusya’yla karşı karşıya gelmek gibi ne niyetimiz ne maksadımız var

Gündem, Rusya 1 Mart 2020
181

İdlipte bahar kalkanı harekatı başladı. gece 00.00 itibari ile başlayan harekatın amacı ve hedefleri hakkında bir basın toplantısı düzenleyen Savunma Bakanı Hulusi Akar
“Birlik, gözlem noktası ve mevzilerimize yönelik saldırılara, meşru müdafaa kapsamında karşılık verileceğinden kimsenin şüphesi olmasın” diyen ifade etti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Rusya’yla karşı karşıya gelmek gibi ne niyetimiz ne maksadımız var. Niyetimiz rejimin katliama son vermesi radikalleşmenin ve göçün önlenmesidir” ifadesini kullandı.

Milli Savunma Bakanı Akar, 27 Şubat’ta İdlib’de Türk askerlerine yönelik saldırının ardından başlatılan ‘Bahar Kalkanı Harekatı’nın başarıyla sürdürülmekte olduğunu açıkladı.

Akar, “Bugüne kadar 1 İHA, 8 helikopter, 103 tank, 72 top/obüs/ÇNRA, 3 hava savunma sistemi ve 2 bin 212 Rejim askeri etkisiz hale getirilmiştir” dedi.

“Rusya’yla karşı karşıya gelmek gibi ne niyetimiz ne maksadımız var. Niyetimiz rejimin katliama son vermesi radikalleşmenin ve göçün önlenmesidir” ifadesini kullanan Akar, şöyle devam etti:

“Rusya’dan beklentimiz, rejimin saldırılarını durdurarak Soçi mutabakat sınırlarına çekilmesi için etkilerini kullanmasıdır. Birlik, gözlem noktası ve mevzilerimize yönelik saldırılara, meşru müdafaa kapsamında karşılık verileceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Meşru müdafaa kapsamında hedefimiz sadece birliklerimize saldıran Rejim askerleri ve unsurları olacaktır.Bu saatlerde Suriye tüm topraklarını uçuşa yasak bölge olarak ilan ettiğini açıkladı ve hava savunma sistemini aktifleştirdiğini ifade etti. Suriyede operasyon topyekun bir savaşa dönecek mi sorusu gündeme gelmektedir.
strong>kafkassam

Yorumlar