KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ACIYI BAL EYLEMEK VE 1944 KIRIM SÜRGÜNÜ

ACIYI BAL EYLEMEK VE 1944 KIRIM SÜRGÜNÜ

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
13 0

Vatan Kırım’a selam olsun. Mustafa Cemiloğlu’na selam olsun. Vatan Doğu Türkistan’a selam olsun. Bir gecede yurtlarından sürgün edilirken vatan diye ağlayıp o anda yanına, başka bir şey değil, sadece Kur’an alarak her şeyini terk ederek Allah’a sığınan çaresizlere selam olsun, rahmet olsun.
Sürgünde iken Türkçesini, ruhunu, türküsünü, şiirini ve rüyasını vatan eyleyenlere selam olsun.
Yemen’de, Filistin’de, Hindistan’da ve dünyanın her yerindeki mazlumlara selam olsun.
İsmail Gaspıralıların, Numan Çelebicihanların, Cafer Seydahmetlerin, Cengiz Dağcıların, Mehmet Emin Buğraların, Hoca Niyazların, Tohtu Hacıların, Alihan Törelerin, Osman Baturların bütün şehitlerin ruhları şad olsun. Elbet bu zulüm adalete evrilecektir. Zalimin zulmü sonsuz değildir. Elbet Türk ve İslam dünyası kendi kaderini tayin edebilme durumuna yükselecektir.
Elbet adaletli ve “kut”lu Türk, yeniden tarih sahnesine çıkacak, sorumluluk bilincini yine yerine getirecektir. Türk ve İslam dünyasının hâmiliğini yine üstlenecektir.
Onun için sürgün acısını; arınmaya, uyanış bilincine, birlik sevincine, tarih, dil ve millet şuuruna dönüştüreceğiz. “Dilde, fikirde, işte birlik” ilkesini, aklı, bilimi, üretmeyi ve kalkınmayı düstur edineceğiz. Sürgünü milli ve manevi bilince dönüştüreceğiz. Acıyı bal eyleyeceğiz. Şu mübarek günler, yapılan yakarışlar hürmetine Rabbimiz dualarımızı kabul eylesin, bizlere bunu görmeyi nasip eylesin inşallah.
İbrahim Maraş

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.