KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ABD’yi iç savaşa sürükleyerek bölmek isteyen güç kim?

ABD’yi iç savaşa sürükleyerek bölmek isteyen güç kim?

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 4 dk okuma süresi
326 0

ABD’de George Floy’dun polis tarafından “boğularak” öldürülmesi taraflı, tarafsız herkesin tepki göstermesine neden olmuştur.

Şahsen bu olayın tesadüfen meydana geldiğini düşünmüyorum. ABD’yi bölmek isteyen organizasyon provakatif girişimlerde bulunmaktadırlar. Bu tür provakatif olayların önümüzdeki süreçte artarak devam edeceği öngörülmektedir…

1. Dünya Savaşı’nın nedeni Avusturya Arşidükü Franz Ferdinand’ın Sırp milliyetçi Gavrilo Princip tarafından öldürülmesi miydi?

Bu olay sadece 1. Dünya Savaşı’nın başlayabilmesi için bir gerekçe idi. Bu olay olmasa başka bir bahane muhakak bulunacaktı!

Birinci Dünya Savaşı’nın gerçek nedenleri aslında oldukça farklıdır! Ham madde ve sömürge arayışı, Almanya ile İngiltere arasında yaşanan ekonomik rekabet, Silahlanmanın hızla yayılması, Fransız ihtilalinin neden olduğu “milletçilik” akımının etkisi, Fransızların “Alsos-Loren” bölgesini Almanlardan geri istemesi, Devletler arasında meydana gelen bloklaşma, Rusya ile Avusturya’nın Balkanlar üzerinde çıkar çatışmasına girmesi, Siyasi birliği geç tamamlayan Almanya ile İtalya’da siyasi dengelerin değişmesi, 1. Dünya Savaşı’nın gerçek nedenleridir.

Dünyayı istedikleri gibi tasarlamak isteyen Küresel Oligarşik Sermaye Düzeni temsilcileri bunu uzun yıllar ABD üzerinden gerçekleştirmişlerdir.

ABD’de seçimle göreve gelen ulus devlet temsilcileri ile ABD’deki küresel oligarşik sermaye düzeni yandaşları ciddi manada birbirleri ile savaşmaktadırlar.

ABD’de KüreselOligarşik Sermaye Düzeninin kurulup gelişmesi 1871 Anayasası, Federal Rezerv Bank’ın kurulması, özel imtiyaza sahip vakıfları kurulması, Washington’da Columbia’da Washington DC, City Of Empires’in özerk olarak kurulması ile olmuştur. Bu yapılar ile ABD’de Küresel Oligarşik Sermaye Düzeni temsilcileri 1871’den başlayarak vesayet sistemini kurmayı başarabilmişlerdir.

1946 Sonrasında ABD’nin 33. Başkanı Turman’ın imzası ile kurulan organizasyonların hangileri olduklarını biliyor musunuz?
CİA, NATO, BM, IMF, Dünya Bankası, Dünya Sağlık Örgütü…

Küresel Oligarşik Sermaye Düzeni yıllarca kendisini ABD, bir takim bankalar ve özerk yapılar ile özel imtiyazlara sahip vakıflar üzerinden kamufle ederek gizlemeyi başarabilmişlerdir.

İngiltere’de kurulu olan London City, ABD’de kurulu olan City Of Empire ve İtalya’da kurulu olan Vatikan özerk bölgeleri küresel sermaye düzeninin yönetim bölgeleridir.

Bu yapı ayrıca Bank Of England, Federal Rezerv Bank ve İsviçre’deki Bank of İnternational Settlements’i de (BIS) bugüne kadar aktif olarak kullanmışlar. Kullanmaya da devam etmektedirler.

ABD üzerinden uzun yıllardır dünyayı yönetmeye çalısan Küresel Oligarşik Sermaye Düzeni temsilcileri tek dünya devleti kurabilmek için anlaşılan o ki korona virüs süreci ile birlikte ABD’yi gözden çıkarmışa benziyor!

Küresel Oligarşik Sermaye Düzeni için hiç bir devletin bir degeri anlamı yoktur. ABD’de dahil buna!

Küresel Oligarşik Sermaye Düzeni temsilcileri tüm ulus devletleri tasfiye edip yerine dijital dünya düzeni kurmaya çalışmaları yapmaktadırlar.

ABD’de yaşanan süreç tamamen bununla ilgilidir!

ABD’de George Floy’dun polis tarafından “boğularak” öldürülmesinin bu süreçle ilgili olduğunu düşünüyorum.
Gökhan Güler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir