KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Türkiye
  4. »
  5. Abdullah Buksur: NASIL BİR EĞİTİM

Abdullah Buksur: NASIL BİR EĞİTİM

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
334 0

Türk medeniyeti, devlet kurup 2230 yıllık kayıtlı bilinen yolculuğunda, her türlü ekonomik problemi çözme yeteneği göstermiştir. Her türlü siyasi problemi çözmüştür. Ancak gelecek inşası konusunda olmazsa olmaz, en temel değeri olan çocuklarının eğitimi konusunda hep titizlenmiştir.

Bizim hayıflanmamızın sebebi, çocuklarını iyi eğitemeyen, zamanın ruhunu evlatlarına veremeyen bir milletin gelecekle ilgili bir iddiasının olamayacağı gerçeğidir.

Devletin en önemli görevi, aklı ve vicdanı hür, ahlaklı bir gençlik yetiştirmektir. Bunun için yol ve yöntem aramaya da gerek yoktur; geleceğimiz olan çocuklarımızı kendi medeniyet kodlarımızla donatıp, aklını kullanarak bilim üreten, ürettiği bilimi teknolojisiyle buluşturan bir gençlik. Yani eğitimimizi, başta tasarım olmak üzere üretim temelli hale getirmek bir zorunluluktur.

İnsanın yaradılışındaki üstünlüğü kabul ederek, ne kadar paran varsa değerli olan bir anlayış yerine, hayallerin ve hedeflerin kadar büyüksün denilen bir akılla yetiştirmeliyiz.
Kim olduğunu bilen, bu dünyada varlık nedenini tanımlamış bir gençlik o zaman ortaya çıkacaktır.
Bizi yönetme erkini elinde bulunduranlar ve bizler kendimizi, bakış ve anlalizimizi bu güne getirebilirsek yarınlarımız olan çocuklarımızı, medeniyetimizi ve insanlığı, düştüğü çamurdan çıkarabiliriz.
Abdullah Buksur İnsan Hakları Experti

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir