Kərkük kürd və ərəblər arasında mübarizə predmetinə çevrilib

KEŞMİR SORUNUNUN PAKİSTAN VE HİNDİSTAN EKONOMİSİNE ETKİSİ

GYMD – nin konfrans zalında “XOCALI SOYQIRIMI” İLƏ BAĞLI TƏDBİR TƏŞKİL OLUNUB

İsrail BİDEN’i İran’ın faaliyetleri konusunda uyardı

ABD Yargıtay’ından Trump’a izin çıktı

Gündem 29 Temmuz 2019
42

ABD Yargıtay’ı Trump’ın Meksika sınırına ördüğü duvarın parasının Pentagon bütçesinden ödemesi konusunda açılan davada, Paranın Pentagon bütçesinden ödenmesi lehine karar verdi. 26 temmuz günü verilen kararda daha önce yerel mahkeme tarafından durdurulan uygulamanın devam etmesi kararı verildi. Hakimler Ruth Bader Ginsburg, Sonia Sotomayor ve Elena Kagan inşaatın başlatılmaması yönünde oy verirken Stephen Breyer kısmi red şerh koyarak kabul oyu vermiştir.
Trump hükümeti Askeri fonlardan 3.6 milyar dolar, Savunma bakanlığı fonundan 2.5 milyar dolar ve hazine bakanlığı varlık fonundan 600 milyon dolarlık bir fon kullanma talebi olmuş ve bu talep mahkemeye verilmişti.Yerel mahkeme ve temyiz mahkemesi Trupm hükümeti aleyhinde karar vermişti.3.6 milyar dolarlık fon şu anda savunma bakanlığında onay beklemektedir.

Konuyla ilgili olarak Adalet Bakanlığı sözcüsü Alexei Woltornist, “Yüksek Mahkeme’nin alt mahkemelerin güney sınırındaki duvarların inşaatını durdurmaması gerektiğine karar vermesinden memnunuz. İdarenin Ulusumuzu koruma çabalarını şiddetle savunmaya devam edeceğiz ”şeklinde konuştu.

Kafkassam
https://www.supremecourt.gov/opinions/18pdf/19a60_o75p.pdf
https://time.com/5637049/supreme-court-trump-pentagon-border-wall/

Yorumlar