KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Rusya
  4. »
  5. ABD Moskova elçisine Yuri Uşakov ne dedi

ABD Moskova elçisine Yuri Uşakov ne dedi

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
314 0

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov’a göre, Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Yuri Uşakov’un ABD’nin Moskova Büyükelçisi John Sullivan’ı davet edip Rusya’nın ABD’nin yeni yaptırımlarına yanıt olarak uygulayacağı tedbirler hakkında bilgi verdi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, “Alınan kararlar doğrultusunda, Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Yuri Uşakov, bugün ABD’nin Rusya Büyükelçisi John Sullivan’ı davet etti ve kendisine ABD’nin dün Rusya’ya karşı ilan ettiği yaptırımlarına verilecek yanıtları anlattı” ifadelerini kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Güvenlik Konseyi daimi üyeleriyle ABD’nin yeni yaptırımlarına verilecek yanıtları konuştuğunu ifade eden Peskov, “Devlet Başkanı ayrıca toplantıda bu hafta gerçekleştirdiği telefon görüşmeleri hakkında bilgi verdi” dedi.

Putin 13 Nisan’da ABD Başkanı Joe Biden’la görüşmüştü.

Kremlin: Putin Güvenlik Konseyi ile Rusya karşıtı yaptırımlara yanıtı görüştü

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, basın mensuplarına açıklamasında, Putin’in Güvenlik Konseyi’nin daimi üyeleriyle görüştüğünü belirterek, “ABD’nin dün ülkemize uygulamaya koyduğu yaptırımlara yanıt niteliğindeki tedbirler değerlendirildi” ifadesini kullandı.
Peskov, “Devlet Başkanı ayrıca görüşmeye katılanları, bu hafta gerçekleştirdiği uluslararası telefon görüşmeleri konusunda bilgilendirdi” diye ekledi.

Görüşmede ayrıca ülkenin askeri organizasyon ve askeri planlama alanlarındaki konular ele alındı. Putin’in bu alanın ‘Rusya için son derece önemli’ olduğunu söylediği aktarılırken Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov bu konuyla ilgili bir rapor sundu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir