KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Azerbaycan
  4. »
  5. Azerbaycan Türklerinden Etimat İsmaiyılova kanlı infaz

Azerbaycan Türklerinden Etimat İsmaiyılova kanlı infaz

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
279 0

Azerbaycan Türklerinden işadamına Florya’daki ofisinde kanlı infaz
işadamı Etimat İsmaiyılov Bakırköy Florya’daki ofisinde uğradığı silahlı saldırıda öldürüldü. İsmaiyılov’u öldürdüğü ileri sürülen Azerbaycan dvleti eski polis şefi, emekli albay ve işadamı Gözal Damirov da yapılan operasyonla yakalandı.
Bakırköy Florya’da ofisi bulunan işadamı Etimat İsmaiyılov, akşam saatlerinde Azerbaycan devleti eski polis şefi Gözel Damirov ile buluştu. İkili arasında alacak verecek meselesinden kaynaklandığı öne sürülen tartışma sonucunda Damirov, silahını çekerek İsmaiyılov’a peş peşe ateş açtı.

AZERBAYCAN’DA BİLİNEN İSİM

SSCB döneminde Azerbaycan Cumhuriyet Başsavcılığı ve bir dönemde Adalet Bakanlığı yapan İlyas İsmaiyılov’un oğlu olan ve aynı zamanda Türkiyede yayın yapan star gazetesi yazarlarından Sevil Nuriyevanın eşi olan işadamı Etimat İsmaiyılov başına 2 kurşun isabet ederken kalbine de 1 kurşun isabet etti. İsmaiyılov, yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. İsmaiyılov’u öldürdüğü yönünde bilgilere ulaşılan Damirov kaçtı.

BEŞİKTAŞ’TA YAKALANDI
Damirov, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ve Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ortak operasyonuyla cinayetten kısa süre sonra saat 01.00 sıralarında Beşiktaş’ta yakalandı. Saldırıda kullandığı silahın da ele geçirildiği belirtilen zanlının sorgulamaya alındığı öğrenildi.
Emekli albay olan Gözal Damirov’un 1990’lı yılların başında Azerbaycan’da İl Emniyet Müdürlüğü görevinde bulunduğu, Bakü’de bir buzdolabı fabrikasının yöneticisi olduğu belirtildi. Damirov’un Azerbaycan ve Türkiye’de yatırımları olduğu bildirildi. Konu hakkında daha detaylı bilgiler elde edildiğinde okuyucumuz ile paylaşacağız Sevil hanıma başsağlığı dileriz.
Kafkassam

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir