Gülnara İnanc: Naxçıvan dəmir yolu Abxaziya dəmir yolunu əvəz edəcək, Rusiyanı İran və Ermənistanla birləşdirəcək

Elhan Şahinoğlu: Ermənilər “əsir” mövzusundan Azərbaycana qarşı siyasi təzyiq alət kimi istifadə edirlər

Papa’nın Ermenistan ziyaretinin logosu ve sloganı belli oldu

İran’ın ‘dış güçler’ ezberi iflasta

15 Temmuz Yunanistana yarar mı

Gündem 22 Temmuz 2016
755
MAKEDONYA'DA SINAVSIZ ÜNİVERSİTE

15 Temmuz Yunanistana yarar mı

Yunanıstan kaçan darbecilere ülkeye yasak girmekden 2 ay hapis cezası vermiş!!! Suriyelileri böyle yargıladıklarını hatırlamıyorum. Amerika veye Fransa’nın aradığı benzer durumdaki İŞİD üyelerine böyle ceza mi verirlermiydi yoksa hızla iade mi ederlerdi?? Tabii hazır ortada kulanılacak ve Türk ordusuyla ilgili kiymetli istihbarat alma imkani varken kullanmak istiyorlar.Gözümüz aydın, Yunanistan da aldıkları bilgilerle bu paralel yapıdan bazı ajanlar devşirir artık. İki ay sonra da başqa bahane bulurlar.
Yunanistan’la bir kriz kapıda….
Bence Türkiye bu konuda en sert tepkileri göstermeli. Zaten dış geçirebilecek uygun bir ülke. İade istediği diğer ülkeler baglamında da çok önemli bir sınavdır..Yunanistan’dan bu darbecileri alamayan Türkiye başqa yerlerde de benzer iadeleri sağlama imkanı olmayacak…
Benim önerilerim ilk aşamada işgal edilen 16 adayı geri almak, Kıbrıs görüşmelerini durdurmak, NATO’ya Ege’de verilen denetim yetkisinde Yunan üçaklarının kullanılmasını engellemek.Etkisi olmasa daha etkili başka hamleler yapmak mümkündür..
Bu darbecileri alamazlarsa, Gülen’in iade talebi de başlamadan bitti demekdir…
Nazim Cafersoy/Bakü

Yorumlar