KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. 15 Temmuz Yunanistana yarar mı

15 Temmuz Yunanistana yarar mı

Hasan Oktay Hasan Oktay - - 2 dk okuma süresi
357 0

15 Temmuz Yunanistana yarar mı

Yunanıstan kaçan darbecilere ülkeye yasak girmekden 2 ay hapis cezası vermiş!!! Suriyelileri böyle yargıladıklarını hatırlamıyorum. Amerika veye Fransa’nın aradığı benzer durumdaki İŞİD üyelerine böyle ceza mi verirlermiydi yoksa hızla iade mi ederlerdi?? Tabii hazır ortada kulanılacak ve Türk ordusuyla ilgili kiymetli istihbarat alma imkani varken kullanmak istiyorlar.Gözümüz aydın, Yunanistan da aldıkları bilgilerle bu paralel yapıdan bazı ajanlar devşirir artık. İki ay sonra da başqa bahane bulurlar.
Yunanistan’la bir kriz kapıda….
Bence Türkiye bu konuda en sert tepkileri göstermeli. Zaten dış geçirebilecek uygun bir ülke. İade istediği diğer ülkeler baglamında da çok önemli bir sınavdır..Yunanistan’dan bu darbecileri alamayan Türkiye başqa yerlerde de benzer iadeleri sağlama imkanı olmayacak…
Benim önerilerim ilk aşamada işgal edilen 16 adayı geri almak, Kıbrıs görüşmelerini durdurmak, NATO’ya Ege’de verilen denetim yetkisinde Yunan üçaklarının kullanılmasını engellemek.Etkisi olmasa daha etkili başka hamleler yapmak mümkündür..
Bu darbecileri alamazlarsa, Gülen’in iade talebi de başlamadan bitti demekdir…
Nazim Cafersoy/Bakü

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir