KAFKASSAM – Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Сербия завершила подготовки к Турецкому потоку

Сербия завершила подготовки к Турецкому потоку

Kafkassam Editör Kafkassam Editör - - 2 dk okuma süresi
292 0

Сообщается, что была сделана заявка для строительства газопровода «Турецкий поток» на территории Сербии, и никаких проблем не ожидается. Все готово технически для строительства газопровода.
В телеканале «PRVA TV» Гендиректор компании Сербиягаза Душан Баятович сообщил, что сделан приложение для строительства газопровода и проект уже рассмотрен по Энергетической ассоциацией Юго-Восточной Европы.ЮВЕ в течение 60 дней обозначит свою позицию по газопроводу.
Компании Сербиягаза Душан Баятович отметил ,что Все готово для строительства этого газопровода. Также он сказал ,что 15 декабря планируемся проведет переговоры с Болгарией об объемах поставок газа.
*
*
*
Sırbistan, Türk Akımı için bütün hazırlıkları tamamladı.
Türk Akımı doğalgaz boru hattının Sırbistan topraklarından döşenmesi için gerekli izin başvurularının yapıldığı, izin alım sürecinde herhangi bir sorun beklenmediği ve hattın yapımı için teknik olarak ‘her şeyin hazır’ olduğu bildirildi.
Sırp PRVA TV televizyonuna konuyla ilgili bir açıklama yapan Sırbistan’ın doğalgaz şirketi Serbiyagaz Genel Müdürü Duşan Bayatoviç, Ulusal Enerji Ajansı’na izin için başvuru yapıldığını, ayrıca şu anda projenin Güneydoğu Avrupa Enerji Birliği tarafından incelendiğini ve kurumun 60 gün içinde görüşünü bildirmesi gerektiğini aktardı.
“Bu doğalgaz boru hattının yapımı için her şey hazır” diyen Sırp yetkili, ayrıca 15 Aralık’ta gaz hattının Sırbistan’a geleceği Bulgaristan’la hacimlerle ilgili görüşmelerin planlandığını da sözlerine ekledi.

Mustafa Elaldı [Мустафа Элалды]

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir