Temmuz’da S-400’ler Geliyor

BREXIT EUROSKEPTİKLERİ YILDIRABİLİR Mİ?

Mısır Suriye İhvan hareketi ne için oluştu

Şu an Türkiye ve İran ile diyalog zor ve faydasız

Россия и Турция начали переговоры о создании истребителя пятого поколения. « Rusya ve Türkiye 5. nesil savaş uçakları için görüşmelere başladılar. »

Gündem, Rusya, Türkiye 1 Mayıs 2019
128

Россия и Турция начали переговоры о создании истребителя пятого поколения.
« Rusya ve Türkiye 5. nesil savaş uçakları için görüşmelere başladılar. »
Заместитель гендиректора «Рособоронэкспорта» Сергей Ладыгин заявил, что Россия и Турция начали переговоры о создании истребителя 5-го поколения.
Заместитель генерального директора Рособоронэкспорта Сергей Ладыгин дал интервью телеканалу «Звезда» на выставке оборонной промышленности IDEF-2019 в Стамбуле. Сергей Ладыгин сообщил,что Россия выставляет более четырехсот продуктов в области авиационной техники, противовоздушной техники, военно-морской и наземной техники. Конечно, системы противовоздушной обороны привлекают наибольшее внимание, потому что все знают о поставках систем С-400 между Россией и Турцией. Mы начнем успешно реализовать этот проект в течение короткого времени (по поставкам систем С-400).
Согласно «Sputnik» : Сергей Ладыгин заявил, что Россия и Турция готовы сотрудничать в области авиационных и вертолетных технологий.В этой области мы начали переговоры даже на самом высоком уровне и так будем продолжать. Мы ведем консультации по истребителям поколения 4++ и ведем первые, пробные консультации о пятом поколении.
*
*
*
Rusya devlet askeri ihracat şirketi Rosoboroneksport Genel Müdür Yardımcısı Sergey Ladıgin, Rusya ve Türkiye’nin 5. nesil savaş uçakları için görüşmeler yaptığını söyledi.
İstanbul’da düzenlenen IDEF 2019 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’da Rus Zvezda televizyonuna demeç veren Ladıgin, “Rusya, IDEF 2019’da havacılık araçları, hava savunma araçları, donanma ve kara kuvvetleri araçları olmak üzere 400’den fazla ürün sergiliyor. Elbette en çok ilgiyi hava savunma sistemleri çekiyor. Zira herkes, Rusya’nın şu anda uyguladığı, Türkiye’yle yapılan S-400 anlaşmasının yarattığı yankıyı çok iyi biliyor. Kısa süre içinde bu projeyi başarılı bir şekilde hayata geçirmeye başlayacağız” dedi.
Sputnik’e göre Rusya’nın Türkiye’yle uçak ve helikopter teknolojileri alanında da işbirliği yapmaya hazır olduğunu kaydeden Ladıgin, “Bu konuda görüşmelere başladık. En üst düzey de dahil olmak üzere farklı düzeylerde görüşmelere devam ediyoruz. 4++ savaş uçakları için görüşüyoruz ve ayrıca 5. nesil savaş uçakları için müzakereler yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

—Mustafa Elaldı [Мустафа Элалды]

Yorumlar