Rus milletvekili: Erdoğan S-400 konusunda ABD’nin baskısına boyun eğmeyecek

Rus uçakları Suriye’de kimyasal saldırı provokasyonuna hazırlanan teröristleri imha etmiş

Rus ve Ukraynalı Papaz kavgasında Türkiye taraf mı?

Azərbaycan Sarkisyanın B planından lazımınca istifadə edə bilər

Putin müzaffer, çünkü Kremlin’den yabancı danışmanları kovdu

Rusya 8 Ekim 2017
203

Rus eski milletvekili: Putin müzaffer, çünkü Kremlin’den yabancı danışmanları kovdu

Rusya Parlamentosu alt kanadı Duma eski milletvekili ve siyasi uzman Sergey Markov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in iktidarının ilk yıllarında yabancı danşmanların Kremlin Sarayı’ndan kovmasını önemli bir strateji olduğunu belirtti.

Putin’in 65. yaş günü vesilesiyle duygularını ifade eden Rus uzman şu ifadeleri kullandı: “Putin bugün dünyanın en popüler ve ünlü siyasetçilerinden biri.Putin müzaffer. Dünya ise dahi müzafferleri seviyor.”

Putin’in Kuzey Kafkasya’da terörizmin belini kırdığını önemle vurgulayan Markov, “Putin Rusya’yı yöneten oligarşilere karşı mücadele etti ve onlar devlet karşısında diz çöktü. Putin Kremlin Sarayı’ndan yabancı danışmanları kovdu. Ordu ve istihbarat gücünü kurdu. Doğalgaz ve pertol üzerinde devletin kontrolünü tekrar sağladı. Böylece bütceyi doldurdu. Vatandaşların refah düzeyini artırdı. Fakirliği azalttı. Suriye’de Rus ordusunun nasıl savaşmayı başardığını tüm dünyaya gösterdi. Putin kimseden korkmuyor, hatta Amerikanlılardan bile.Dünyada insanlar müzafffer Putin’e hayran. Hatta Rusya’yı nefret edenler Putin’i takdir ediyor” değerlendirmede bulundu.
Fuat Safarov kafkassam moskova

Yorumlar